Газ для населення в червні суттєво подешевшає: у НАК “Нафтогаз України” назвали нову ціну

газ-горілка до якої підносять сірникПорівняно з травнем газ для населення у цьому місяці дешевший на понад 7%.

Про зниженян ціни заявив НАК “Нафтогаз України”.

Як ідеться на сайті компанії, таке суттєве зниження тарифу для українських споживачів відбудеться на підставі зниження цін на газ на світових ринках.

НАК «Нафтогаз України» розрахувала нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в червні, – у відповідності до постанови Кабінету міністрів України №485 від 5 червня 2019 року вона складе 5553,89 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника).

Таким чином, в червні ціна газу, за якою Нафтогаз продає його газзбутам та постачає споживачам за ПСО, зменшиться на 7,3%, або на 436,11 грн, порівняно з травнем“, – повідомили в “Нафтогазі”.

У НАК нагадали, що кінцева ціна в регіонах залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого НКРЕКП для обл- і міськгазів, а постачальники голубого палива зобов’язані інформувати своїх споживачів про кінцеву ціну.

Кінцева ціна газу для споживачів у Кіровоградській області з урахуванням ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника в червні складе 7755,87 грн”, – навели конкретні дані щодо однієї області у “Нафтогазі”.

Там повідомили, що зниженян ціни на газ, вочевидь, не останнє.

Навесні цього року аналітична служба Нафтогазу надала висновки, що очікується зменшення цін на газ на європейському ринку – звідки ми імпортуємо газ та де маємо найбільших партнерів. Тоді ж ми запропонували уряду змінити підхід до формування цін на газ в Україні, перейти на ринкове ціноутворення. Було б просто несправедливо залишати регульовану ціну на тому ж рівні, коли ринкова ціна падає. Тому ми запропонували декілька варіантів як це можна зробити коректно – один з варіантів, прийнятих урядом, почне діяти в червні”, – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Довідково: Постанова Уряду №485 передбачає, що Нафтогаз для визначення ціни газу за ПСО аналізує 4 показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року. НАК “Нафтогаз України” обирає з них найнижчу. Найменшою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі – вона й визначила ціну на червень.

“Новий механізм демонструє переваги конкурентного ринку. Ціна змінюється паралельно з ринковим паритетом і, завдяки цьому, споживач отримує чесні умови. Ми сподіваємося, що уряд найближчим часом також погодиться з нашою пропозицією щодо повної відміни цінового регулювання, що на додачу до прозорого ціноутворення дозволить кінцевому споживачеві обирати постачальника газу”, – підсумував Андрій Коболєв.

Читайте також: Нафтогаз пропонує газ для потреб населення на умовах ПСО за зменшеною ціною

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», у травні порівняно з квітнем “Нафтогаз” знизив ціну на голубе паливо на 4%.