Гарячу воду у Тернополі треба було відключити ще 22 вересня

водаГаряча вода у помешканнях тернополян буде – за звичним режимом, незважаючи на обмеження лімітів використання газу, які затвердив уряд для Тернополя.

Якби місто дотримувалося цього документу – гарячу воду треба було відключити ще 22 вересня, повідомляє сайт міської ради.

Читайте також. Якщо тернополяни перебиратимуть ліміт електроенергії, то сидітимуть без світла вранці та ввечері

– Тернопіль протягом кількох років планомірно обмежував споживання газу і сьогодні ми вийшли на оптимальний режим споживання, – розповідає міський голова Сергій Надал. – Адже ми планово проводили ремонт котелень і мереж, встановлювали індивідуально-теплові пункти і робили інші суттєві кроки для економії. Порівняно з 2007 роком ми сьогодні економимо понад 20% газу.

За словами міського голови, коли уряд приймає рішення економити на 30% газ, то воно повинне бути не однаковим для усіх, а диференційованим, відповідно до діяльності міст.

Читайте також. Тернопіль: сім кіл пекла, або Як журналіст намагався встановити безкоштовний газовий лічильник (Відео)

- У нас також розроблений план з економії використання палива та переходу на альтернативні види енергії, який надасть змогу економити ще 20%. Проте цей план реалізують у найближчі роки, - додає Сергій Надал. – А згідно із новими лімітами уряду, відключити подачу гарячої води тернополянам потрібно було вже 22 вересня.

Міський голова також додав, що 23 вересня відбулося засідання уряду, на якому обговорювали питання використання газу у містах. Наразі конкретних рішень від уряду немає, як і від області.

Читайте також. Тернопілля шукає альтернативу газу – шанс на використання мають вітер і сміття (Відео)

- Сьогодні підприємство продовжує працювати у звичному режимі, - каже представник комунального підприємства «Тернопільміськтеплокомуненерго» Степан Босак. - Ще 15 вересня ми направили лист до віце-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, щоб для міста змінити ліміти газу…

Софія Левицька