Гарячий вечір у Мінську: у столиці Білорусі продовжуються протести і затримання (Фото)

AP Photo

Надвечір 10 серпня у центрі Мінська та інших міст Білорусі знову починають збиратися невдоволені громадяни. Вони відгукнулися на розповсюджений за допомогою телеграм-каналами заклик опозиції продовжити антиурядові протести. За попередніми результатами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%. Вона вже подала до Центрвиборчкому скаргу з вимогою провести перерахунок голосів, пише Суспільне.

В очікуванні нових протестів, силовики оточили Стелу, де мали збиратися протестувальники. На території стоять автозаки, автобуси, маршрутки з бійцями у повній передачі. Через це опозиційні політики повідомили про зміну місця збору учасників. Опозиція закликає людей збиратися біля найближчих до їхніх помешкань станцій метро та вирушати до центру Мінська організованими групами, пішки або на автобусах. На думку організаторів, злагоджений рух великої кількості людей убезпечить їх від ймовірних затримань. В інших містах Білорусі протестувальникам пропонується збиратися на центральних площах.

TUT.BY

О 21:11 “Наша Ніва” повідомила, що біля метро “Спортивна” проти мітингувальників почали використовувати сльозогінний газ.

О 20:45 поранено в ногу журналістку видання “Наша Нива”, її забрала швидка. За даними видання, “люди у формі” відкрили вогонь з боку моста на Кальварійській. Окрім того, інша куля зрізала бейдж журналістки Tut.by. При цьому медійники стояли групою, усі у жилетах “Преса” та з бейджами.

За даними Tut.by біля готелю “Ювілейний” станом на 20:26 зібралося кілька сотень людей. Силовики закликали учасників розійтися, у відповідь на що їм скандували “Живе Білорусь”. У результаті були затримані 10-15 людей.

Окрім того, в районі Серебрянки для розгону демонстрантів міліція застосувала світлошумові гранати.

Станом на 19:44 кореспондентка Суспільного нарахувала вже близько десятка затриманих громадян в районі Стели. За її словами, люди поки що стоять розрізненими групами, що дозволяє силовикам “висмикувати” в автозаки по кілька осіб. Рух протестувальників поки що не переріс у масовий.

Сьогодні у низці українських міст пройшли акції солідарності з Білоруссю, зокрема у Києві, Харкові, Черкасах. У столиці біля посольства було затримано чотирьох людей, серед них – політв’язень Олександр Кольченко.