“Галицьке лобі у новому парламенті – дуже малоймовірне”, – експерти у Тернополі

оснЯк голосували галичани 26 жовтня, проаналізували під час «круглого столу» під назвою «Вибір Галичини” у Тернопільському прес-клубі.

Крім того, на засіданні репрезентували дослідження аналітиків ГО «Європейська галицька асамблея» за підсумками виборів щодо готовності вже обраних народних депутатів ефективно працювати в інтересах регіону.

Читайте також. Тернополян у парламенті буде негусто?

— Галичина для нас є тим кутом, під яким розглядаємо всі українські чи навіть загальноєвропейські процеси. Починаючи з цих виборів, будемо дивитися на кандидатів, які йдуть чи пройшли до всіх органів влади, з тої точки зору, яку користь вони можуть принести нашому регіону. Ми з’ясували, що практично ніхто із уже обраних народних депутатів не мислить категоріями розвитку регіону. Лише у двох із п’яти мажоритарників від Тернопільщини є розуміння, що таке розвиток регіону, — наголосив голова ГО «Європейська галицька асамблея» Володимир Павлів.

Про особливості вибору жителів області розповіла юрист Тернопільського осередку КВУ Тетяна Семусь. Вона зауважила, що під час цих виборів безпрецедентно велика кількість виборців вивчала програми кандидатів уже на дільницях.

Читайте також. “Фінансового обґрунтування для пропозицій, що вирішать проблеми молоді, немає у програмах партій”, – Ігор Процик (Відео)

Координатор громадської мережі «ОПОРА» в області Рустам Ергешов додав, що люди орієнтувалися лише за інформацією з передвиборчої реклами, в якій фактично не було даних про програму того чи іншого кандидата.

– Більшість втратила віру в зміни, і цим пояснюється низька явка виборців, – каже він. – Окрім того, по всій Україні спостерігачі зафіксували роботу «благодійних» фондів, того, як роздавали гроші, — тобто залишилися ті самі схеми прямого чи не прямого підкупу.

Читайте також. “Вибори-2014″: у програмах кандидатів у нардепи знайшли… орфографічні помилки (Відео)

Публіцист Ярослав Монастирський підбив підсумки зібрання. Отже, народні обранці з Галичини в новообраному парламенті все ще не матимуть центру притягання чи сили, яка б їх об’єднала.

– У таких умовах регіональне – Галицьке лобі дуже малоймовірне, – вважає він. – Відтак, найбільше зло сучасної виборчої системи — мажоритарка — перетворюється на єдиний можливий механізм впливу для про-Галицьких сил.

Софія Левицька