“Галицька дефіляда”: світовий рекорд, “Найкраща мавка” та уквітчані пам’ятники (Фото)

ГалицькаРобоча зустріч організаційного комітету етно-гастрономічного фестивалю «Галицька дефіляда» відбулася у Тернопільській міській раді 15 травня.

Читайте також. Мистецьке життя б’є ключем: концерти, вшанування героїв, хода у вишиванках

Нагадаємо, фестиваль у “файному місті” запланували на 6-8 червня. Причому він мав поєднуватися із туристичною виставкою, якої традиційно опікується управління туризму ОДА. Втім, за конфіденційною інформацією, організатори цих двох дійств, як кажуть, побили горщики. Тож тепер про «Галицьку дефіляду» говорять лише у мерії та в управлінні культури ОДА.

Отже, під час зустрічі обговорили ряд питань щодо підготовки та проведення етно-гастрономічного фестивалю. Закцентували увагу присутні на організацію культурно-відпочинкової програми для тернополян і гостей міста, зокрема уквітчання пам’ятників у Тернополі до зелених свят, проведення конкурсу краси «Найкраща мавка», встановлення кулінарних рекордів України та світу, виступів відомих гуртів та інші.

Читайте також. Гроші на лікування Максима Гумена збиратимуть на благодійному концерті

- Ми готуємося до проведення фестивалю «Галицька дефіляда», який пройде під час зелених свят 6-8 червня, - розповідає голова «Гільдії рестораторів» Михайло Гросуляк. – Зокрема, готуємося до встановлення кулінарних рекордів України, серед яких один буде світовий.

Міський голова Сергій Надал зазначив, що Тернопіль відкриває ще одну свою сторінку – кулінарну.

- Ми сприяємо організації подібних фестивалів у Тернополі, - розповідає міський голова Сергій Надал. – Адже Тернопіль за останні роки здобув статус міста фестивалів. «Галицька дефіляда» підтверджує цей статус. Тернопіль має свої особливості. І ми хочемо привернути увагу до нашої самобутності та оригінальності у всьому, у кулінарних справах також.

Читайте також. “Легенду УПА” аж 200 школярів відтворять на Тернопільщині

Додамо, що перша дефіляда відбувалася на Театральному майдані. Вона була успішною, але викликала спротив у значної кількості тернополян. Другу, зимову дефіляду перенесли на бульвар Данила Галицького. Там не все пішло гладко – людей було мало, ще й негода нашкодила. Де пройде новий фестиваль – наразі організатори мовчать. Однак проводити його на майдані, де тернополяни простояли на віче впродовж усієї Революції Гідності якось зовсім не личить.

Довідково. Ресторатори, які є співорганізаторами фестивалю, нещодавно відзняли промо-кліп, яким запрошують тернополян на свято. Там кожен із чоловіків постав у своєму образі (див. фото – прим.). Детальна інформація про фестиваль - http://gildiya.org/.

 

Фото - оприлюднені у соцмережах Віталієм Мариновським і Максимом Черкашиним.