США надають Україні $125 млн військової допомоги і обіцяють ще $150 млн

Для покращення обороноздатності України в час російської військової агресії США вирішили надати нашій країні додаткову військову допомогу на $125 млн.

Про це йдеться в повідомленні Пентагону.

Допомогу USAI на 125 мільйонів доларів США надає Україні для посилення обороноздатності нашої країни в протистоянні російській окупації. Тому на цю суму Україна отримає летальне оборонне озброєння. Зокрема, йдеться про два катери, з якими разом в України буде 8 катерів Mark IV.

"Пакет USAI включає два додаткові озброєні патрульні катери Mark IV для посилення можливостей України для патрулювання й захисту своїх територіальних вод", - повідомили в Пентагоні.
Крім катерів з озброєнням, пакет допомоги Україні від Пентагону включає додаткові контрартилерійські радари і тактичне обладнання, підтримку супутникової зйомки, обладнання для надання військової медичної допомоги та бойової евакуації.

Читайте також: Зеленський попросив у Столтенберга для України ПДЧ у НАТО

В оборонному відомстві США для отримання нашою країною в цьому році ще 150 мільйонів допомоги закликали Україну продовжувати реформи в оборонній сфері.

"Міністерство оборони закликає Україну продовжувати проведення реформ, які посилюють цивільний контроль над військовими, сприяють підвищенню прозорості і підзвітності в оборонній промисловості та закупівлях, а також модернізують її оборонний сектор в інших ключових сферах відповідно до принципів та стандартів НАТО", - заявили в Пентагоні.

Читайте також: Посол Великобританії пояснила, що Україна робить не так на шляху до НАТО