Футбольне кладовище: як зараз виглядає “Донбас-Арена” (Фото)

ф2Стадіон, зведений до Євро-2012 і розрахований майже на 53 тисячі глядачів, нині при окупації “ДНР” стоїть пусткою і потроху руйнується.

Свіжі знімки зі стадіону, датовані березнем цього року, опублікував на своїй сторінці у Фейсбук італійський фотограф Джорджіо Бьянчі.

На знімках видно, що футбольне поле заметене снігом і його ніхто не прибирає (так відбувається кожної зими від часу приходу на Донбас “руского міра”). Внутрішні ж кімнати мародери так і не зачепили: у конференц-залах та інших приміщеннях збереглось усе, аж до вішаків у роздягальнях.

Читайте також: «Донбас Арена» тримається на мотузках (Фото)

Натомість зовнішні конструкції зовсім не в такому стані – вікна в гігантських тріщинах і можуть випасти будь-якої миті. Крім того, помітно, що зовнішні електропроводи також далеко не всі на місці.

Читайте також: На що у «ДНР» перетворили «Донбас-Арену» (Фото)

“Мертвий стадіон. Футбольне кладовище”, – коротко і охарактеризував за знімками в коментарях нинішній стан “Донбас Арени” відомий донецький КВНник Володимир Коссе.

Довідково: «Донбас Арена» була побудована в 2009 році і стала четвертою в СНД за місткістю (52 667 глядачів) після московських «Лужників», київського «Олімпійського» та єреванського стадіону «Раздан». Будівництво стадіону з урахуванням благоустрою паркової зони навколо нього, згідно з офіційними даними, обійшлася в $400 млн.

У серпні і жовтні 2014 року в ході конфлікту на сході України на «Донбас Арені» в результаті вибухів і артобстрілів були вибиті шибки, погнуті несучі конструкції. Відновлювальні роботи були організовані в найкоротші терміни. Тоді ж на офіційному сайті «Шахтаря» з’явилася заява президента клубу Ріната Ахметова про те, що заради відновлення миру на Донбасі він готовий пожертвувати не тільки стадіоном.

Читайте також: Ахметов не пустив на «Донбас Арену» бойовиків-футболістів «ДНР»

Попри те, що ФК “Шахтар” через окупацію Донбасу не грав на цьому стадіоні, об’єкт залишався власністю клубу і бойовики там не господарювали.

Читайте також: Що планують робити представники так званої «ДНР» на одному із найбільших стадіонів країни (Відео)

28-го лютого 2017 року окупанти стадіон «націоналізували». Тоді представники так званої «ДНР» заявляли, що планують проводити на ньому бої без правил, концерти та політичні заходи. Однак, як видно, бойовики і досі на стадіон не потикаються особливо. Бояться, що Ахметов після деокупації Донбасу запитає про кожен вішак і вкрадену розетку?

Читайте також: Наслідки окупації Донбасу: прогулянка навколо «Донбас-Арени» (Відео)

ф1ф2ф3ф4ф5ф6ф7