Фото фортифікаційних пам’яток Тернопілля помандрують до Польщі (Фото)

10582347_1050318358327554_682574392_nВиставку «Верхній Серет» презентували у Тернополі 11 листопада — у день поминання загиблих у Великій війні.

Громадська організація «Європейська галицька асамблея», вшановуючи пам’ять загиблих у Першій світовій війні, представила громадськості фотовиставку за результатами фотопленеру.

Читайте також. «Галичина може всю Україну взяти за руку і повести в Європу», — каже Микола Яковина (Відео, Фото)

До речі, урочистості відбулися в тернопільській пивній ресторації «Ковчег».

Нагадаємо, під час пленеру, який організувала «Європейська галицька асамблея», тернопільські фотографи побували в селах Плотича, Чернехів, Мильно, Глядки та зафіксували старі оборонні споруди. Свої світлини репрезентували фотографи Тарас Хлібович, Влад Кравчук, Віра Милян-Монастирська, Віталій Грех, Олександр Попов.

Читайте також. «Галицьке лобі у новому парламенті — дуже малоймовірне», — експерти у Тернополі

— Це знакові місця для вивчення історії краю із проекцією на світові події. Адже всі ключові події Великої війни відбувалися на Галичині. У 1917 році про Тернопіль писали всі провідні газети, зокрема, про наступ Керенського, — розповідає історик Сергій Ткачов. - При штабі Південно-Західного фронту в Тернополі були акредитовані журналісти всіх провідних світових телеграфних агентств. Було б добре, якби про такі місця, де досі збереглися свідчення про події Великої війни, знали люди.

Крім того, ці місця, на думку тернополянина, можна було б використати для проведення екскурсій для школярів, як туристичний потенціал. Користь від того мали б сільські громади.

- Завдячуючи участі у фотопленері, я ще раз переконалася, що люблю цю землю. На жаль, Галичина була і залишається буферною зоною між двома світами. Проте сподіваюсь, оборонні споруди Першої світової слугуватимуть лише як нагадування про минувшину. Війна не пасує Галичині, це – моветон, — зауважує Віра Милян-Монастирська.

Найперше, чим був цікавий той пленер, - самим фактом поїздки «закапелками» Тернопільської  області.

- Ми, по суті, мало знаємо про свій край. До того ж, побачити артефакти минулої війни - завжди цікаво. Люблю такі тури, коли на першому місці є можливість фотографувати, — зазначає Тарас Хлібович.

Невдовзі виставка помандрує Галичиною. Її покажуть у Львові, Івано-Франківську та на фестивалі культури прикордоння «Фольковисько» (хутір Гораєць, Польща).

Софія Левицька