“Формула Штайнмаєра” стане реальним проривом у закінченні конфлікту на Донбасі: так вважають у МЗС Німеччини

фото із вільних джерел
фото із вільних джерел

Домовленість за “формулою Штайнмаєра” в МЗС Німеччини вважають реальним проривом у закінченні конфлікту.

В МЗС Німеччини вважають погодження “формули Штайнмаєра” значним кроком у вирішенні конфлікту на Донбасі.
Про це йдеться на сайті МЗС Німеччини.
“Німеччина докладає зусиль по знаходженню мирного вирішення і регулярно збирала сторони конфлікту за столом переговорів в рамках “нормандського формату”. В ході цих зустрічей сторони досягли Мінських угод, які є дорожньою картою вирішення конфлікту. Тривалий час перспективи щодо закінчення війни не було. Та зараз поштовх переговорам дала важлива домовленість між сторонами”, – сказано в повідомленні.

Досягнута між сторонами конфлікту домовленість за "формулою Штайнмайера" є реальним проривом у закінченні конфлікту, вважають у німецькому МЗС.

У відомстві пояснили, що таке формула Штайнмаєра:
Формула носить ім'я федерального президента Штайнмаєра. Запропонував її 2015 року, коли ще був міністром закордонних справ. Ідеться про аспект Мінських домовленостей щодо послідовності вступу в дію закону про особливий статус ОРДЛО і проведення місцевих виборів. "Формула" передбачає, що закон про особливий статус тимчасово вступить у дію в день місцевих виборів і буде остаточно прийнятий, лише коли ОБСЄ дасть виборам позитивну оцінку.

У той же час, зазначають у відомстві, "сторони конфлікту змогли домовитися про відвід сил у деяких пілотних зонах Східної України. Ця домовленість є ще одним кроком, який наближає Східну Україну до вирішення конфлікту".

Як наголошують в МЗС Нічеччини, до закінчення війни в Україні ще далеко, наприклад, досі не вирішено, "чи мають бути виведені перед виборами усі іноземні війська у східних районах України та який статус має територія Східної України".

"Тим не менш, дана домовленість є ще одним кроком, який наближає Східну Україну до вирішення конфлікту", – наголосили в німецькому МЗС, інформує 5 канал.