Forbes підрахував вартість знищених вибухами в “Саках” літаків армії РФ

Знищені вибухами 9 серпня літаки РФ на аеродромі “Саки”. Супутникове фото

Внаслідок вибухів і пожежі на привласненому РФ військовому аеродромі “Саки” Росія втратила літаків мінімум на 55 мільйонів доларів США.

Про це повідомив “Forbes Україна”.

Як пише видання, на таку суму бойової авіації втратила Росія за умови, що всі 9 знищених літаків були найдешевшими Су-24. Якщо ж це були Су-30, то втрати РФ могли сягнути понад 400 мільйонів доларів.

Читайте також: Стало відомо, якому літаку РФ точно вдалося вціліти під час вибухів на аеродромі “Саки” (Відео)

"Якщо припускати, що всі дев’ять втрачених літаків були дешевшими Су-24МР, то загальна сума втрат Росії – приблизно $55 млн, а якщо дорожчими Су-30СМ – $450 млн. 

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) та The New York Times пишуть, що на аеродромі згоріли щонайменше вісім російських літаків "на десятки мільйонів доларів", не згадуючи які саме.

Проєкт розвідки з відкритих джерел UA Weapons Tracker підрахував, що на аеродромі в Новофедорівці було знищено щонайменше 11 літаків – п’ять винищувачів Су-30СМ та шість ударно-розвідувальних літаків Су-24МР. У такому разі вибухи в Новофедорівці коштували Росії приблизно $300 млн. Розвідники припускають, що зруйнованої авіатехніки може бути більше – імовірно, окрім підтверджених 11, було знищено ще чотири літаки, але поки це не доведено.

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm стверджує, що супутникові знімки не показують усіх наслідків удару. За даними їхніх джерел із Криму, втрати авіатехніки росіян після удару складають: вісім Су-27, чотири Су-30СМ, п’ять Су-24, шість Мі-8 та один Іл-20 на загальну суму приблизно $380 млн", - пише Forbes.

Читайте також: Не тільки літаки: британська розвідка надала свої дані про втрати РФ від вибухів у “Саках”