Фонд соцстрахування повідомив, чи оплачуватиме лікарняні після 30 червня цього року

Фонд соцстрахування повідомив ІА «7Днів-Україна», чи продовжить оплачувати лікарняні на випадок хвороби, травми, самоізоляції від COVID-19 тощо. За інформацією прес служби виконавчої дирекції фонду, лікарняні оплачуватимуть як до, так і після 30 червня цього року.

У зв’язку із чисельними публікаціями в ЗМІ щодо змін у законодавстві з 30 червня 2021 року, відповідно до яких в Україні будуть оплачуватись лише лікарняні, видані на час проходження реабілітаційного лікування, прес служба виконавчої дирекції фонду повідомила, що Законом України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», норми якого набувають чинності 30.06.2021, серед іншого було внесено зміни до ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». У новій редакції закону було передбачено надання допомоги з тимчасової непрацездатності на період реабілітаційного лікування у той час як звичайні захворювання і травми виключені з підстав для надання допомоги за лікарняними.

«Від початку у наших коментарях на запити засобів масової інформації, застрахованих осіб, лікарів і роботодавців ми звертали увагу, що внесені зміни мали на меті розширення страхових випадків періодом реабілітаційного лікування. Крім цього, не було внесено змін до частини другої статті 22 базового закону, у якому також ідеться про надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності в разі хвороб і травм.

Наразі відповідні законопроекти, які усувають зазначену помилку, вже зареєстровані і проходять стадію погодження. Фонд соціального страхування України продовжить забезпечувати страховий захист на випадок хвороби, травми, самоізоляції від COVID-19 тощо як до, так і після 30 червня», — запевнили у виконавчій дирекції фонду.