Фонд Богдана Гаврилишина будуть просити врятувати палац графа Бадені у Коропці (Фото)

koropec1Палац графа Бадені, що у смт Коропець Монастириського району, може стати Центром молодіжної дипломатії. 

З відповідною ініціативою Тернопільська обладміністрація звернулася до представників української діаспори за кордоном і фонду Богдана Гаврилишина, який є вихідцем із Коропця. Про це повідомив сайт ОДА 19 листопада.

Читайте також. На нагальні роботи у палаці Бадені депутати Тернопілля виділили 460 тис. грн (Відео)

За словами заступника голови Тернопільської обладміністрації Леоніда Бицюри, на території Тернопільщини – понад 30% історичних пам’яток  України. Однак поки що цей ресурс ще повністю не задіяний. Тому розвиток історичної індустрії є пріоритетом для області.

- Зараз ми популяризуємо наші замки і палаци, - констатував чиновник. – Одні - у кращому стані - Збаразький замок, Вишнівецький палац. Однак є пам’ятки у критичному стані, зокрема, палац графа Бадені у смт Коропець. Внаслідок протікання даху почалося руйнування об’єкту. Рішення про початок реконструкції даху варто було приймати ще років десять тому!

Читайте також. У Тернополі вже знають, як будуть рятувати палац графа Бадені (Фото)

За словами заступника, на 51-й сесії Тернопільської обласної ради депутати прийняли рішення про виділення коштів на проведення протиаварійних і невідкладних консерваційних робіт у палаці графа Бадені. Наразі триває підготовка проектно-кошторисної документації.

За оцінками фахівців, на реконструкцію палацу загалом потрібно близько 18 млн грн.

Читайте також. Тернопілля: слід підсилити конструкцію даху палацу Бадені, інакше він зиму не переживе (Фото)

- Є ідея включення об’єкту в спадщину ЮНЕСКО. Однак це потребує значних коштів на підготовку проектної документації, - зазначив заступник голови ОДА.

Софія Левицька