Фокін має піти з ТКГ, – Єрмак

фото: Українське радіо

“Моя особиста позиція – пан Фокін має піти з ТКГ”, – так написав глава офісу Президента Андрій Єрмак у своєму дописі на сторінці фейсбук.

“Сьомий рік триває війна на нашій землі.Офіційну позицію України всі добре знають, її визначають Президент і Верховна Рада, вона проста:Пункт 1. Так, у нас триває війна, в якій Росія – сторона конфлікту, а не спостерігач. І саме через це, а також через анексію Криму Захід застосував проти Росії санкції. Пункт 2. Ми наполягаємо на повній деокупації і поверненні усіх наших територій, що тільки і може означати відновлення справжнього миру.Росія повинна піти з нашої землі, забравши усе своє – армію, озброєні формування, військову техніку, окупаційні структури.А ще було б непогано, якби Росія забрала ще й свої дипломатичні пастки, у які потрапили представники України у попередні роки та з якими ми сьогодні змушені розбиратися.Причому зверніть увагу: деякі “великі дипломати”, які погодили повернення частини кордону на Донбасі лише після проведення виборів в ОРДЛО, навіть не вибачились за це перед суспільством. Не пояснили. Чому? Не знаєте, що сказати?Скажіть щось про опір капітуляції.Тристороння контакта група не ухвалює жодних рішень, а є логістичним майданчиком для узгодження деталей та домовленостей, які досягаються лідерами “Нормандського формату”. Усі принципові рішення ухвалюються тільки Президентом і Парламентом України та Урядом. Президентом – у рамках діалогу лідерів “Нормандського формату”. А Верховна Рада ухвалює відповідні закони. І ніяк інакше. Що ми маємо в результаті?Протягом більш ніж двох місяців у нас майже повна тиша на фронті. Це врятовані десятки життів наших військових та цивільних.Чи був такий результат у переговорників, які працювали раніше? Ні.Якими б патріотичними вони не були.За що ми боремось зараз? За те, щоб звільнити з полону усіх наших людей, які утримуюються як на тимчасово окупованій території України, так і в Росії.Ми вже показали, що можемо це робити, звільнивши зокрема й тих, кто утримувався в полоні роками.Хіба це пан Фокін погодив зобов’язання провести вибори в ОРДЛО не після, а до повернення Україні контролю над кордоном з Росією? Ні, не Фокін. Чи може пан Фокін погодив зобов’язання консультуватися щодо змін українського законодавства? Ні, не Фокін.А хто в 2014 році не став захищати Крим від захоплення? Пан Фокін? Ні, не Фокін.Ви знаєте прізвища. Але чомусь звертаєте більшу увагу на слова, в тому числі й цих людей, ніж на плоди тих справ, які були зроблені.І найголовніше.Все це не виправдовує сьогоднішні слова пана Фокіна.Моя особиста позиція – пан Фокін має піти з ТКГ”, – йдеться у дописі Єрмака.

Також народна депутатка від фракції “Голос” Соломія Бобровська підготувала депутатський запит до президента Володимира Зеленського з вимогою відкликати першого заступника глави української делегації Тристоронньої контактної групи Вітольда Фокіна.

Про це йдеться у пості Бобровської у Facebook .