Офіційний Київ дав оцінку наміру Кремля передати полонених з окупованого Донбасу за посередництва Медведчука (Відео)

Архівне фото УП

МЗС України засудило намір Москви передати полонених українців з окупованого Донбасу в обхід офіційної процедури через кума Путіна Віктора Медведчука. В українській делегації на Мінських переговорах такий крок Москви назвали “аморальним”.

Про намір звільнити 9 полонених українців за посередництва  Віктора Медведчука заявила сепаратистська влада “ДНР” і “ЛНР”.

МЗС України зробило з цього приводу офіційну заяву, наголосивши, що передача українських громадян через приватну особу є грубим порушенням всіх міжнародних норм.

“Цей крок РФ є ударом по Нормандському формату та Тристоронній контактній групі, які ведуть системну роботу із забезпечення звільнення утримуваних”, – заявили в МЗС України.

Українська делегація у Тристоронній контактній групі заявила, що Росія і Медведчук аморально використовують полонених українців для досягнення своїх політичних цілей.

“Керівництво Російської Федерації таким чином нехтує домовленостями, досягнутими на вищому рівні у Нормандському форматі, фактично принижуючи значення відповідних зусиль Німеччини, Франції та ОБСЄ”, – наголосили представники України на Мінських переговорах.

Читайте також: Росія висунула Україні нову вимогу щодо обміну полоненими на Донбасі (Відео)

Досі невідомі імена 9-ти полонених громадян України, яких бойовики “ДНР” і “ЛНР” через територію Росії і хочуть передати Віктору Медведчуку, аби він через Мінськ привіз їх у Київ.

Більше – у відео Факти ICTV