На Тернопіллі працівники ДФС запровадили цикл відеовиступів у “YouTube”

Ігор Комендат
Ігор Комендат

Державна фіскальна служба – не каральний орган, а сервісний та адміністративний.

Про це заявив начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області Ігор Комендат, повідомили у Відділі комунікацій ГУ ДФС в області сьогодні, 5 січня.

Читайте також. Тернопілля: зарплат «у конвертах» виплатили щонайменше 233 тис. грн

– На звинувачення щодо посилення тиску на бізнес з боку нашої служби відповідатиму не узагальнено, а персонально, по будь-якому підприємству окремо, – зазначив начальник. – При формуванні плану перевірок на 2015 рік першочерговим завданням, що стояло перед підрозділами, був детальний аналіз галузей та окремих підприємств. Тепер ми можемо чітко вказати підприємству, де є недопрацювання в сплаті тих чи інших податків, при необхідності надамо схеми їх оптимізації, які далеко не завжди є законними, а часто й незаконними.

Проте контрольно-перевірочна робота для підвищення сплати платежів – не єдиний інструмент, наголосив він.

- Першим кроком вбачаю зустрічі з галузевими об’єднаннями підприємців для обговорення всіх нагальних питань. Хочу наголосити платникам: ми відкриті – ініціюйте. Найближчим часом буду зустрічатися із представниками галузевих об’єднань, адже переконаний, що необхідно налагоджувати діалог, – додає пан Комендат.

Читайте також. На Тернопільщині – 66 тисяч платників податків

Як запевнив Ігор Комендат, в процесі перевірочної роботи не будуть «наганяти показники» – тільки реальні порушення, підтверджені аудиторами й юристами з врахуванням усіх аспектів податкового законодавства, судової практики.

- Багато суб’єктів господарювання звикли, що перевірки попередніми роками проводили формально. Тому хочу одразу попередити, що всі перевірки тепер будуть проводити так, як це передбачає законодавство, – зазначив керівник ГУ ДФС Тернопільщини. – Тож при нагоді звертаюся до суб’єктів господарювання гідно оплачувати працю своїх бухгалтерів, аудиторів, юристів; вкладати кошти в підвищення кваліфікації — своєї та персоналу, адже це важливо. Ми тільки за те, щоб бути для бізнесу сервісним, а не контролюючим органом.

Довідково. В «YouTube», на власному каналі ГУ ДФС у Тернопільській області запровадили цикл відеовиступів провідних фахівців, які інформують про типові порушення податкового законодавства суб’єктами господарювання.

Софія Левицька