Дмитро Фірташ на суді у Відні відмовився від добровільної екстрадиції у США

1905Український олігарх Дмитро Фірташ у ході розгляду справи про його екстрадицію до США заявив, що відмовляється від неї в добровільному порядку. Про це з зали суду повідомляє російське інформагентство  “ТАСС”.

“Ні, я вважаю, що для цього є політична мотивація”, – сказав Фірташ, передавши слово своєму захисту для подальшого викладу позиції.

Читайте також. МВС відкрило провадження за фактом розкрадання компаніями Фірташа 2,3 млрд грн держкоштів

У свою чергу суддя, виклавши хід розгляду справи, зазначив, що спочатку запит на арешт Фірташа від американської влади надійшов у листопаді 2013 року. Проте він був скасований через кілька днів, про що влада США проінформувала наприкінці 2013 року. Потім, вже 27 лютого 2014 року, надійшов новий запит аналогічного змісту, а 12 березня був виданий орден на арешт, який був проведений поліцією Відня в той же день. Після внесення застави 21 березня Фірташ був випущений під підписку про невиїзд.

Читайте також. Суд заарештував півмільярда кубометрів газу компанії Фірташа — МВС

Щодо звинувачення, висунутого американською владою, суддя заявив, що “група Фірташа була зацікавлена в розробці титанового родовища в Індії”. “Для цього необхідно отримати ліцензію, і в ході цієї процедури Фірташем і його підлеглими підкуповувалися чиновники”, – сказав він, додавши, що на хабарі було витрачено близько 19 млн євро.

За словами судді, у американської сторони була запитана додаткова інформація. У тому числі про те, що послужило причиною для відкликання запиту у листопаді 2013 року. Суд Відня також попросив в американських правоохоронців надати доступ до заяв двох анонімних свідків, на свідченнях яких багато в чому ґрунтується обвинувачення, однак не отримав вичерпних роз'яснень.

Читайте також. МВС України готове допомогти ФБР США розслідувати справи Фірташа

Адвокат Фірташа, мотивуючи політичне підґрунтя звинувачення США, заявив, що той став "підприємцем світового масштабу", з 2004 р. активно діє на ринку газу України, а з 2006 р. розширював свою присутність на світовому ринку титану. До того ж, за словами захисника, в ході передвиборної кампанії в Україні у 2010 р. Фірташ не підтримав Юлію Тимошенко, а Віктора Януковича. "Титанова справа стала лише приводом", - резюмував він.

Нагадаємо, сьогодні у Відні Земельний суд у кримінальних справах розглядає справу про екстрадицію голови ради директорів Group DF Дмитра Фірташа за запитом Міністерства юстиції США.