Філарет у Брюсселі розповів про наступні можливі кроки Росії

Філарет у Раді Європи виступаєПредстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет під час свого виступу в Брюсселі перед депутатами Європарламенту говорив про можливий початок Третьої світової війни.

Філарет зауважив, що Москва вже не задовольнилася Кримом, і початком воєнних дій на Донбасі, тому наступними можуть стати країни Балтії і такі країни, як Румунія і Польща.

При цьому він також наголосив, що українці не хочуть вести війну з росіянами, але змушені захищатися від агресора.

Як пише “Інтерфакс-Україна”, Глава УПЦ-КП підкреслив, що тільки закриття кордонів з Росією може сприяти зниженню напруженості на Донбасі, але Україна самостійно не може цього зробити. Саме тому потрібна допомога ЄС.

Необхідно зупинити агресію Росії, поки не розв’язана Третя світова війна, яка принесе руйнацію усієї Європи, заявив Патріарх Київський і всієї України-Руси Філарет у Європарламенті.

«Мова йде не про локальну війну на сході України. А йдеться про початок можливої Третьої світової війни. Ви не думайте, що ми не розуміємо, що ці події, які відбуваються сьогодні на сході України, не перетворяться у Третю світову війну. Перетворяться, якщо ми не зупинимо агресора на початку його шляху», – звернувся український патріарх до європарламентарів.

За словами Філарета, якщо не зупинити Росію сьогодні, вона піде далі. «І тоді Європа, яка сьогодні живе спокійно, буде мати теж саме, що відбувається сьогодні на Донбасі – руйнацію», – цитує слова Філарета у Європарламенті власкор “Укрінформу”.1012_140105

Патріарх пояснив, чому церква займається цими справами на міжнародному рівні. «Тому що йдеться про війну і мир. А оскільки церква завжди закликала і робила усе, щоб на Землі був мир – бо Христос призвів на Землю мир – і тому церква повинна займатися питаннями миру не тільки між людьми, а миру і між народами», – сказав глава Української православної церкви Київського патріархату.

Він закликав європейських партнерів надати Україні усіляку допомогу у протистоянні російській агресії.

Нагадаємо, 20-23 квітня Патріарх Філарет перебуває з візитом у Брюсселі. За програмою візиту заплановані зустрічі глави УПЦ КП із керівниками ЄС і НАТО.