Філарет таки скликав свій Собор і “відновив” Київський патріархат: повна версія брифінгу Філарета (Відео, Документ)

Філарет КП козирно з хрестом фото сайт Президента УКПочесний патріарх Філарет претендує на все майно УПЦ КП і заявляє, що надання Томоса було неправильним, а Православну церкву України Київський патріархат прийме до себе, якщо та попроситься.

Такими були рішення так званого собору ліквідованого Київського патріархату і заяви його глави Філарета після завершення “собору”.

Так званий собор ліквідованого Київського патріархату відбувся сьогодні у Володимирському храмі Києва.

На цей собор, скликаний Почесним патріархом Філаретом, прибули лише кілька ієрархів із сорока запрошених.

Про те, хто прибув на Собор Філарета – у відео 5 каналу

Після зібрання Почесний партіарх Філарет заявив про відновлення Київського патріархату. Повна версія брифінгу Почесного партіарха Фаларета після Собору – у відео ТСН.

Українські видання опублікували і документи “соборору” – проекти рішень.

Як ідеться у документах, учасники зібрання постановили скасувати постанову про ліквідацію УПЦ КП, яку прийняли 15 грудня 2018 року, перед тим, як Київський патріархат став частиною Православної церкви України.

“Без умовної ліквідації Київського патріархату не могло бути об’єднавчого собору українських церков 15 грудня 2018 року і надання томосу про автокефалію”, – йдеться в тексті постанов “собору”.

Учасники зібрання також вважають, що Томос про автокефалію, який Вселенський патріарх надав ПЦУ, не відповідає аналогічним, наданим іншим автокефальним церквам, а тому “ставить ПЦУ у залежність від Константинпольського патріархату”.

ф1ф2ф3ф4