Філарет: “Ми повинні підтвердити, що ми достойні мати свою незалежну державу” (Відео)

ФіларетПатріарх Київський і всієї Русі Філарет вірить у майбутню перемогу України у військовому протистоянні на Донбасі, а також вважає, що конфлікт на сході допомагає об’єднати та згуртувати співвітчизників. Про це він сказав на брифінгу після відзначення 1026-ї річниці з дня Хрещення Русі.

“В Україні відбувається захист своєї держави, тепер ми повинні підтвердити, що ми достойні мати свою незалежну державу, і її український народ відстоює. Але вороги наші, які не хочуть бачити Україну в Європі і незалежною державою, воюють з нами на Донбасі”, – зазначив Предстоятель УПЦ КП.

“Події свідчать про те, що буде наша українська держава і перемога буде наша. Та ще й роз’єднаний український народ зараз об’єднується. Яким чином? Він об’єднується у любові, коли збирає допомогу українській армії і тим постраждалим, які знаходяться у Донбасі або втікають звідти”, – упевнений Патріарх.

Філарет також висловив переконання, що “Україна переможе і внутрішнього супротивника – сепаратистів, і зовнішнього – Росію”.

“І в цій перемозі об’єднається в одну єдину нову Україну – демократичну, свобідну, яка буде жити зовсім по-іншому”, – резюмував він.

Відсутність перших осіб держави на відзначенні 1026-ї річниці з дня Хрещення Русі не є “чимось незвичним”, адже сьогодні робочий день і представники влади зайняті державними справами, зазначив Патріарх Київський і всієї Русі Філарет.

“Ми запрошували всіх, але сьогодні робочий день і влада працює. Ми нічого незвичайного не бачимо в тому, що з нами сьогодні не присутня влада. Але вона все бачить і все чує, що ми говоримо. З нашим хресним ходом влада ніколи не ходила. Опозиція ходила, а влада – ні. Ми хресні ходи робимо не для влади, а для України, щоб влада побачила, яка церква, яка духовна основа могутня у цій державі. Це ми хочемо показати владі, і вона це бачить”, – сказав Патріарх.

Відео – “5 канал