Фермери з Хмельниччини знайшли альтернативний спосіб збуту ранніх овочів – доставка на дім (Відео)

фото: Суспільне Поділля
фото: Суспільне Поділля

Виробники тепличної городини Хмельниччини, які реалізовували продукцію на ринках, за час карантину не мають торішніх прибутків.Про це Суспільному розповів керівник тепличного господарства в селі Копистин Василь Міракін.

Він каже, що хоча підприємству вдається до цього часу працювати без збитків, та вже доводиться шукати альтернативні шляхи реалізації продукції.

На підприємстві вирощують огірки. У двох теплицях загальною площею приблизно 5 тисяч квадратних метрів.

У двох теплицях працюють 5 працівниць. Кожна за зміну збирає в середньому тонну огірків. За рік тут двічі збирають урожай, і він становить приблизно 300 тонн огірків.

Минулого року в цю пору огірки продавали по 40-45 гривень за кілограм. Цього року вимушено знизили ціну до собівартості, бо ринки зачинені, а супермаркетам непотрібні десятки тонн огірків, навіть екологічно чистих. Та й в такі магазини при карантинних обмеженнях ходять не всі, каже власник тепличного господарства Василь Міракін. За його словами, господарство працює не в збиток, та зазвичай о цій порі свіжі огірки продавалися жваво.

Щоби й надалі не втрачати продукцію, яка швидко псується, налагоджують іншу систему реалізації. Огірки та імпортовані фрукти доставлятимуть машиною на замовлення жителів будинків. Замовлення збиратимуть голови ОСББ або ж інші мешканці. Щоби покупці не переносили руками можливі віруси, городину й фрукти пакуватимуть у прозорий матеріал.

Пробна реалізація таким способом вже відбулася, каже Василь Міракін. Та додає, що для тих, хто перебуває на суворій самоізоляції, така доставка – вихід із ситуації.

Подробиці - у сюжеті журналістів UA: ПОДІЛЛЯ: