Фантастична сума: скільки грошей дасть європейський банк на відновлення Донбасу

Кабінет міністрів України створив умови для старту програми Європейського інвестиційного банку, спрямованої на подолання наслідків конфлікту в Східній Україні, загальною вартістю EUR200 млн.

«Сьогодні відкрито шлях для старту спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», спрямованого на подолання наслідків конфлікту в Східній Україні.

Заплановано до реалізації 69 проектів, які будуть забезпечені державою», – повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Читайте також: У Європарламенті запропонували нарешті надати Україні безвізовий режим

Згідно з повідомленням, держава бере на себе зобов’язання щодо повернення позики. Загальна вартість планованих до реалізації проектів становить EUR200 млн.

Віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що Кабмін скоригував кількість проектів і порядок їх фінансування з урахуванням інфляції, а також перерахунок вартості робіт і матеріалів.

«Проект охопить підконтрольні Україні райони Донбасу, а також Харківську, Дніпропетровську і Запорізьку області, які зазнають найбільшого тиску на інфраструктуру через приплив внутрішньо переміщених осіб. Проектні кошти будуть використані на ремонт і підвищення енергоефективності інфраструктури, задіяної для розселення внутрішньо переміщених осіб, відновлення систем електро-, тепло- та водопостачання, відновлення залізниць, зокрема мостів», – сказав Зубко.