Фахівці Урядової комісії назвали остаточну причину пожежі в коледжі Одеси, яка забрала 16 життів

Будівля коледжу після пожежі, в якій загинули 16 людей. Фото — МВС
Будівля коледжу після пожежі, в якій загинули 16 людей. Фото — МВС

Смертельну пожежі, що спалахнула в навчальному закладі Одеси 4 грудня на площі 4 тисячі квадратних метрів, забрала 16 людських життів і зруйнувала шестиповерхову будівлю, спричинила банальна причина – несправність побутового електроприладу.

Про такі остаточні висновки фахівців Урядової комісії з розслідування причини і обставин трагедії повідомив Прем’єр-міністр Укрїни.

Олексій Гончарук підкреслив, що від несправного електроприладу в кабінеті на третьому поверсі й почалася пожежа, що швидко і безперешкодно розповсюдилась на ще три верхні поверхи будівлі.

 Читайте також: Фахівці назвали попередню причину масштабної пожежі в Одесі (Відео)

Таким чином ексертиза підтвердила версію причини пожежюі, про яку попередньо заявили в ДСНСУ в Одеській області ще у перший день пожежі 4 грудня. Тоді рятувальники, повідомляв голова Одеської ОДА Максим Куций, заявляли, що пожежу міг спричнити несправний подовжувач, у який був ввімкнутий електроприлад для обігріву кабінету коледжу.

Читайте також: Смертельна пожежа в Одесі площею 4 тисячі квадратних метрів: останні дані про потерпілих і обставини НП (Відео)

Урядова комісія, повідомив Олексій Гончарук, також встановила, що аж 16 людей загинуло, бо на момент пожежі був зачинений один із виходів навчального закладу., так в центрі Одеси

Читайте також: «Шансів врятуватись у них не було», — жертв пожежі в Одесі ідентифікують за експертизою ДНК (Відео)

“Основними причинами є недбале ставлення керівництва та персоналу коледжу до протипожежної безпеки”, – повідомив про головний висновок Урядової комісії про причини трагедії в Одесі Олексій Гончарук.

Читайте також: Пожежа в Одесі: з’ясувались нові моторошні факти, що призвели до загибелі людей (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 11 тіл загиблих в коледжі Одеси досі перебувають на генетичній експертизі, щоб експерти могли встановити особи загиблих у вогні і передати їх дляпоховання родичам.

Читайте також: У справі смертельної пожежі в коледжі Одеси виявився несподіваний факт (Відео)

Поліція розслідує кримінальне првоадження за фактом смертельної ппожежі. Суд відправив під домашній арешт наразі єдиногу підозрювану у справі – директора коледжу.

Читайте також: Смертельна пожежа в центрі Одеси: надзвичайники надали слідству висновки про причину трагедії в коледжі (Відео)

Також із посад звільнені начальник Управління ДСНСУ в Одеській обалсті та його заступник, який відповідав за протипожежну безпеку.