Євросоюз дав Британії півроку, щоб визначитись із Brexit (Відео)

ф1За цей час Великобританія може як затвердити угоду про вихід із Євросоюзу, так і прийняти рішення про відмову від виходу з ЄС.

Таке гнучке для Великобританії рішення прийняв 10 квітня надвичайний саміт ЄС, що був скликаний спеціально з питання Brexit.

Саміт вирішив відтермінувати Brexit до 31 жовтня цього року.

“Вони все ще можуть ратифікувати угоду про Brexit, в цьому випадку рішення про відтермінування припинить дію. Вони також можуть переглянути всю стратегію Brexit. Це може призвести до змін у політичній декларації, але не в самій угоді”, – йдеться у заяві президента Європейської ради Дональда Туска за підсумками саміту.

Лідери країн-членів ЄС наголосили, що оскільки Британії надали відтермінування Brexit до 31 жовтня, то на цей час вона лишається повноправним членом ЄС з усіма правами і обов’язками.

“Якщо Сполучене Королівство лишається державою-членом в дні 23-26 травня, і якщо угоду про вихід не ратифікують до 22 травня, то воно зобов’язане провести вибори до Європарламенту у відповідності до законодавства ЄС. Якщо ці вибори не відбудуться у Сполученому Королівстві, рішення про відтермінування припинить дію 31 травня” – йдеться у висновках саміту.

Читайте також: Brexitу взагалі не буде? Тереза Мей оприлюднила заяву

Як повідомляла рніше ІА «7 Днів-Україна», 9 квітня Палата громад парламенту Великобританії проголосувала за відтермінування виходу Великобританії з Євросоюзу до 30 червня.

Читайте також: Парламент Великобританії підтримав відтермінування Brexit до нової дати

Подробиці – у відео ТСН.