Європарламент проголосував за скасування переходу на зимовий та літній час

ф1Обов’язкове переведення годинників у Євросоюзі можуть скасувати з 2021 року.

Європарламент більшістю голосів 26 березня ухвалив рішення скасувати перехід на зимовий та літній час у Європейському Союзі з 2021 року. Про це повідомляє Reuters.

За відповідне рішення проголосували 410 євродепутатів, проти – 192. Наголошується, що це голосування не є останнім словом у цьому питанні, однак воно стане основою дискусій для обговорення з країнами ЄС у межах підготовки остаточного закону. Країнам-членам ЄС ще належить висловити свої позиції.

Читайте також: У Євросоюзі зробили ще один крок до скасування переходів на літній і зимовий час

Як повідомлялося, в ЄС запропонували скасувати перехід на сезонний час ще у вересні торік. Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер ініціював дебати в парламенті після того, як більшість опитаних громадян ЄС заявили, що переведення годинників треба скасувати.

Тоді ж Мінекономрозвитку України заявило, що проситиме Кабмін про внесення подібних змін до порядку обчислення часу в Україні в разі ухвалення такого рішення в ЄС.

Нагадаємо, згідно з українським законодавством країна переводить стрілки двічі на рік: останньої неділі березня – на годину вперед та останньої неділі жовтня – на годину назад. Тобто п’ять місяців у році Україна живе за зимовим часом (UTC+2), сім – за літнім (UTC+3).

Джерело: 112.ua