“Європа перебуває в паломництві, щоб віднайти духовні цінності”, – отець Іван Січкарик з Тернополя (Фото)

IMG_3512-nЗарваницю – Марійський духовний центр на Тернопіллі – представили в Румунії на 12-му конгресі Марійського європейського звʼязку.

Представники 20-ти Марійських духовних центрів Європи 16-19 вересня зібралися в Румунії в духовному центрі Чіксомльо, що поблизу міста Меркуря-Чук.

Читайте також. Луганчанка Тетяна Лецяга у Зарваниці молилася за свого сина – військового (Фото, Відео)

Нашу Зарваницю там представили адміністратор отець Володимир Фірман, особистий делегат архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ кир Василія Семенюка отець-доктор Іван Січкарик і меценат духовного центру Богдан Буртак. Про це 23 вересня повідомив сайт місцевої парафії УГКЦ.

Під час триденної зустрічі делегати роздумували над темою: «Дорога Марії, як духовне паломництво до Центрально-Східної Європи».

– Було наголошено, що обʼявлення Богородиці в різних частинах європейського континенту свідчить про те, що Європа зараз знаходиться в паломництві, щоб віднайти духовні цінності, – розповідає отець Іван Січкарик. – Дорога Марії, де вона в особливий спосіб показує свою присутність, будує спільноти, формує різні традиції, закликає всіх жити в любові та братерській солідарності.

Читайте також. Бучач: освятили собор, який громада зводила впродовж шести років (Фото)

Українські делегати, як зазначає отець Січкарик, звернулася до всіх Марійських європейських духовних центрів з проханням про молитву за мир на Україні. Присутні висловили свою солідарність та підтримку в цей нелегкий час для українського народу, а також запевнили про постійну молитву за Україну в своїх святих місцях.

Учасники обговорили особливості кожного паломницького центру, домовилися про створення координаційного комітету та співпрацю в різних напрямках духовного і соціального служіння людям.

Основну конференцію та богослужіння очолив римо-католицький архиєпископ архидієцезії Алба-Юлія для угорців в Румунії Георгій Міклош Якубіний (György Miklós Jakubinyi). Наради та дискусії вів греко-католицький єпископ Угорської греко-католицької Церкви Кочиш Петер Фюлеп (Kocsis Péter Fülöp). Також у конференції взяли участь мер міста Меркуря-Чук Радули Роберт Калман (Ráduly Róbert Kálmán) і генеральний консул для угорців в м. Меркуря-Чук Зігмунд Барна Пал (Zsigmond Barna Pál).

До речі, наступна зустріч відбудеться у 2015 році в духовному центрі Сенткут (Угорщина).

Довідково. У санктуарію Чіксомльо, яким опікуються монахи францисканці, є одна з найбільших у світі статуй Богородиці з Ісусом, висота якої – 227 см. Вона зроблена з дерева (липа) в стилі епохи Відродження приблизно 1510 р. Протягом століть різні дива відбувалися зі статуєю: кілька разів вона сяяла так, що її світло наповнювало церкву. У 1661 році церква була знищена татарами і турками та спалена вщент, проте в чудесний спосіб статуя залишилася неушкодженою. Упродовж століть у духовному центрі відбулося багато чудесних зцілень.

Софія Левицька