Євромайдан вимагає звільнити Тимошенко та недопустити приєднання до Митного союзу

резолюції-фотоНародне віче «День гідності» на столичному Майдані Незалежності ухвалило резолюцію з вимогою до Президента України Віктора Януковича звільнити усіх політв`язнів, включаючи екс-прем`єр-міністра Юлію Тимошенко. Текст резолюції зі сцени Євромайдану оприлюднила громадський діяч та журналіст Тетяна Чорновіл.

Як зазначається у резолюції, люди вийшли на Майдан, щоб відстоювати своє європейське майбутнє, але «за вказівкою Януковича країною прокотилася нова хвиля політичних арештів», тому «ми вимагаємо від Януковича випустити на волю всіх політично репресованих, як під час попередніх років, так і останнім часом». У документі також ідеться, що ця вимога є однією з передумов переговорів із владою. «Ми повинні, щоб гасло «Юлі – волю» постійно звучало і Янукович чув його в «Межигір`ї», – наголосила Чорновіл.

Також Євромайдан ухвалив резолюцію, якою заборонив Президенту України Віктору Януковичу підписувати угоду про вступ України до Митного союзу з Росією, білоруссю та Казахстаном. Голосування відбулося шляхом підняття рук учасників народного віча «День гідності» на столичному Майдані Незалежності.

У резолюції зазначається, що 17 грудня о 18.00 на Майдані має зібратися чергове віче. Як ідеться у резолюції, “ми категорично забороняємо підписувати угоду про приєднання України до Митного союзу”. “На 18-ту годину 17 грудня – дату можливого підписання угоди – Майдан постановляє зібрати чергове народне віче, щоб сотні тисяч людей самою своєю присутністю застерігали Януковича від акту державної зради.

А в разі, якщо він проігнорує наше попередження, щоб ми могли ухвалити оперативні рішення на захист суверенітету України і самого права на її існування як незалежної держави”. В резолюції сказано, що Україна більше не буде “губернією Російської імперії”. Україна обов`язково буде членом Євросоюзу.

Як відомо, 17 грудня у Москві відбудеться засідання Українсько-Російської міждержавної комісії під головуванням президентів Віктора Януковича і Володимира Путіна.

За матеріалами УНІАН