Євромайдан поверне західній Європі віру у ЄС – Польща

польща-фотоПольща сподівається, що акції громадян України за європейську інтеграцію їхньої держави повернуть віру в країнах Західної Європи у важливість цього проекту. Як передає УНІАН, про це міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сказав в інтерв`ю телеканалу TVN24 BiŚ.

Міністр висловив сподівання, що акції протесту українців стануть натхненням у першу чергу для західноєвропейських держав, котрого, за його словами, не бракує полякам. ”Маю надію, що це є дзеркалом для західноєвропейських членів європейської родини, котрі побачать, наскільки важливим є проект Євросоюзу та завдяки українцям повернуть віру в проект, котрий для Європи та особливо Польщі є надзвичайно важливим”, – сказав він.

За словами Сікорського, на сьогодні не можна говорити про остаточне ухвалення рішення, яке унеможливить євроінтеграцію України. ”Ще багато чого може статися”, – зауважив він. Глава польського МЗС також сказав, що Європейський Союз ”дуже сильно” переоцінив привабливість своєї пропозиції для України, недооцінивши важливість Української держави для Росії.

”Я згоден з оцінкою, що в Євросоюзі дуже сильно переоцінили привабливість своєї пропозиції та не оцінили фактор, який для нас є очевидним, а саме – наскільки першочерговим питанням для Росії є Україна та які величезні гроші готова вкласти російська влада (…) в те, аби Україна зміцнювала з нею свої відносини”, – зазначив він.

21 листопада 2013 року уряд своїм розпорядженням призупинив роботу над Угодою про асоціацію з ЄС. 29 листопада у Вільнюсі Україна не підписала Угоду про асоціацію з ЄС, що викликало акції громадянського протесту по всій країні.