Євген Марчук сказав, що думає про перспективи Мінська

Марчук Євген-крупно лице“Я вважав і вважаю, що краще було б Женевський формат за участю США і ЄС. Але Мінськ-1 і Мінськ-2 вже підписані без нас з Вами і їх потрібно виконувати”, – про це заявив представник України у безпековій пігрупі Тристоронньої Контактної групи Євген Марчук.

Відповідаючи на запитання одного із своїх підписників, який має сумнів у доцільності проведення переговорів з бойовиками «ДНР-ЛНР», Марчук зазначив, що зміст цих переговорів «залежить від системи координат, в якій вимірювати Мінські домовленості».

«Я вважав і вважаю, що цей формат не найкращий. І що в цих угодах є приховані пастки для української сторони, які зараз активно використовує російська сторона. Я вважав і вважаю, що краще було б Женевський формат за участю США і ЄС. Але Мінськ-1 і Мінськ-2 вже підписані без нас з Вами і їх потрібно виконувати. Іншого формату немає і вже не буде. І у США, і у Європи зараз багато своїх проблем – це окрема тема. А головне, що на зміну формату ніколи не піде Росія, тому що Мінський її влаштовує. А без участі Росії будь-який інший формат має нульовий ефект. А тепер уявімо собі, що не було навіть цього поганого Мінського формату, а була б тільки дійсно героїчна боротьба України проти Росії на Донбасі. Про Крим окрема розмова», – пише Марчук.

Читайте також. Нова Мінська Декларація щодо України (Повний текст)

Також екс-глова Міноборони переконаний, що якби Україна не почала переговори з терористами, то лінія фронту сьогодні була б значно ближче до Києва, а людські втрати становили б тисячі українських воїнів і мирних жителів.

«Є інша сторона Мінських домовленостей. Якщо б не було Мінська-1, то не знаю, де зараз була би лінія фронту, яка називається лінією дотику. Знаю абсолютно точно, що вона була б на багато ближче до Києва і довжина її точно була б не 426 кілометрів. А головне, якщо б не було Мінськ-1 і Мінськ-2, то зведення з фронту про людські втрати відрізнялися від нинішніх в сотні а то і в тисячі разів. Я отримую щоденні звіти про обстріли і про людські втрати і точно знаю, що за 25 днів вересня, коли дуже непросто вдалося досягти практично припинення обстрілів важкими озброєннями майже до нуля, кількість втрат особового складу ЗС України та мирного населення також зменшилася в багато разів. Простіше кажучи, врятовано життя сотень українських бійців та мирних громадян», – пояснив він.

Читайте також. Мінська угода №2 (Повний текст)

Марчук переконаний, що ефективність Мінських домовленостей слід вимірювати не у стратегічних досягненнях на цей момент, а у збережених сотнях й тисячах людських життів.

«Так що є інший вимір мінським домовленостям – людський. Так, він, можливо, не стратегічного характеру. До стратегії там є багато питань. І є підстави для диванного скепсису і є справедливі підозри, щодо хитрої гри Путіна… Але, навіть розуміючи це все, коли ти починаєш оцінювати вартість переговорів і їх результати людськими життями, які врятовані в результаті остогидлих якихось там домовленостей, тоді ти зовсім по-іншому ставишся до того, що ти робиш там в тому Мінську. А глобальні, стратегічні виміри… це за чашкою кави в хорошій компанії, в затишному кафе або в телестудії…», – резюмував він.