Евакуація може бути пропагандою, підготовкою до конфлікту чи обманом — преса про те, чому російські дипломати покидають Україну

Посольство Росії в Україні – Вікіпедія.

Як повідомляє газета New York Times із посиланням на високопоставленого співробітника Служби безпеки України, 30 людей з Києва й консульства у Львові залишать Україну.

«Повільна евакуація може бути частково пропагандою, частково підготовкою до конфлікту або частково обманом, кажуть українські та американські чиновники. Це можуть бути всі три», — інформує видання.

Як розповів чиновник, пише Главком, 5 січня 18 людей залишили країну. Здебільшого серед них були діти та дружини російських дипломатів. Найближчими днями, додав він, очікується, що з України виїдуть 30 людей із Києва та консульства у Львові.

За даними офіційного представника США, Вашингтон знав про евакуацію, що готується. «У нас є інформація, яка вказує на те, що російський уряд готувався до евакуації членів їхніх сімей з посольства Росії в Україні наприкінці грудня та на початку січня», – наголошується в заяві/

Міністерство закордонних справ України не отримувало від російської сторони інформацію про евакуацію співробітників дипломатичних установ Російської Федерації. Про це «Главкому» повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.