ЄС і США запровадять санкції проти Януковича?

йойййй
йойййй

Драматичні події на київському Майдані стали причиною скликання термінового засідання європейської делегації Комітету парламентського співробітництва Україна – ЄС. Йшлося і про санкції. Про це пише “Німецька хвиля”.

Європарламент прийняв рішення про направлення термінової делегації ЄП до Києва. Про це повідомила німецький депутат, голова фракції "зелених" Ребека Хармс. "Присутність у Києві представників ЄС надзвичайно важлива, щоб уникнути насильства в подальшому", - завила вона й наголосила, що їхати в Україна "треба якнайшвидше, можливо, вже цими вихідними". Як зауважив у розмові з DW голова європейської делегації Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС Павел Коваль, остаточне рішення про направлення місії до Києва прийматиметься найближчим часом на Конференції президентів.

Виступивши під час засідання, британський депутат Чарльз Тенок наголосив, що суть конфлікту, який триває зараз в Україні, полягає не лише в економічних та енергетичних проблемах, а передусім в особистому для президента Віктора Януковича "пріоритеті переобратися на президентських виборах у 2015 році". "Він розуміє, що його можливості вичерпуються, час іде, тому він звернувся по допомогу до Путіна", - сказав політик.

Санкції можливі

Як розповів Чарльз Теннок, в його особистій розмові з єврокомісаром Штефаном Фюле вони обговорювали питання введення санкцій проти окремих представників української влади. За його словами, єврокомісар погодився з тим, що у разі, якщо уряд Азарова продовжуватиме агресивну політику щодо мирних демонстрантів, то "ЄС може застосувати санкції, подібні до тих, які введені проти представників режиму Лукашенка".

Також у Вашингтоні розглядають введення санкцій як один з інструментів впливу на офційний Київ. "Ми маємо у нашому розпорядженні всі політичні методи, включно із санкціями, хоча, безперечно, цей крок повинен бути старанно виваженим", - заявила спікер Держдепартаменту США Джен Псакі, повідомляє у середу, 11 грудня інформаційне агентство Reuters. Псакі проте відмовилася уточнити введення якого роду санкцій проти керівництва України розглядають США.