Загадка смерті Володимира Івасюка: журналісти знайшли свідка, який мовчав майже 40 років (Відео)

Володимир Івасюк
Володимир Івасюк

Свідок, який знайшов тіло Володимира Івасюка в лісі, стверджує, що сам композитор повіситись ніяк не міг, а поблизу були сліди машини, що буксувала в лісі.

4 березня минуло 70 років з дня народження геніального автора “Червоної рути”, та майже 40 років обставини його смерті залишаються загадкою.

Тіло Володимира Івасюка знайшли підвішеним на дереві в Брюховецькому лісі під Львовом через три тижні після зникнення композитора – востаннє його бачили живим 24 квітня 1979 року.

Знайшов тіло у травні 1979 року тоді солдат строкової служби радянської армії Жамшидбек Чаробаєв. Через майже 40 років його розшукали у Киргизії журналісти Факти тижня ICTV.

Жамшидбек Чаробаєв стверджує, що поруч із місцем, де знайшов тіло Івасюка, бачив сліди буксування машини, але на цю інформацію свідка радянські правоохоронні органи тоді ніякої уваги не звернули.

Жамшидбек Чаробаєв також запевняє, що сам Івасюк повіситись не міг – гілка, на якій він був підвішеним на поясі свого плаща, була занадто високо над землею, щоб Івасюк міг закинути зашморг, а ніякого предмета, на який він міг стати, щоб закинути пасок, поруч не було.

Ці свідчення людини, яка знайшла тіло, радянське правосуддя проігнорувало, хоч їх підтверджують дані офіційної експертизи: на черевиках загиблого слідів кори дерева не знайшли, отже на дерево, щоб закинути пасок для повішання, Івасюк не лазив.

Із цього випливає, що композитор не повісився, його хтось повісив, а загадкова смерть Івасюка – це не самогубство, а навмисне вбивство.

Крім того, годинник Івасюка, що заводився від руху руки, зупинився на позначці 12:50 27 квітня. Це означає, що від дня зникнення 24 квітня Івасюк міг бути живим ще принаймні два дні.

Ці та інші деталі, які обов’язково треба було розслідувати, офіційне слідство не цікавили: слідчі органи СРСР закрили справу за рекордні 2 місяці, офіційно назвавши смерть Івасюка самогубством.

Та далі почалась низка подій, що вказує: Володимира Івасюка, найпевніше, вбили спецслужби СРСР. Серед іншого, на це вказує те, що з кримінальної справи про смерть Володимира Івасюка зникли дуже багато речових доказів, а за рідними і близькими композитора довго наглядало КГБ, слідкуючи, щоб інформація про справжні обставини смерті українського патріота не проникла за “залізну завісу” СРСР.

Про всі загадкові обставини смерті Володимира Івасюка, які проігнорувало радянське слідство і які тепер стають відомими, – у сюжеті Факти тижня ICTV на відео із 1 хв 47 сек.