Переговори в Мінську: Україна пояснила, від чого залежатиме нове розведення військ на Донбасі (Відео)

Мінськ-місце переговорів президент готель зовніСпроба наступу російських окупантів 18 лютого на Донбасі свідчить про намір РФ зірвати не тільки нове розведення військ на Донбасі, а й загалом ставить під загрозу мирне врегулювання конфлікту. Тому розведення віськ на нових ділянках Донбасу залежатиме від дотримання російським агресором домовленостей про режим тиші на Донбасі.

Про це представник України Леонід Кучма заявив під час засідання 26 лютого Тристоронньої контактної групи в Мінську, повідомляє речник Кучми Дарка Оліфер.

“Хоча обговорення питання додаткових ділянок розведення триває, українська сторона жорстко наголосила: спроба прориву 18 лютого 2020 свідчить про бажання зірвати виконання домовленостей лідерів країн Нормандської четвірки в Парижі”, – йдетсья в повідомленні Оліфер.

Читайте також: Стали відомі стратегічна мета і тактичний план наступу російських окупантів на Донбасі 18 лютого (Мапа, Відео)

Представник України у безпековій піддгрупі на Мінських переговорах Богдан Бондар наголосив, що в разі подальшого загострення російськими окупантами ситуації на Донбасі українські військові будуть відповідати ворогу адекватно.

“На застосування противником артилерії ми будемо відповідати артилерією, на міномети – мінометами”, – сказав Бондар.

Читайте також: Штурмові групи бойовиків ішли в повен зріст: бійці ЗСУ розповіли подробиці невдалого наступу ворога на сорока кілометрах Луганського фронту (Відео)

Українська сторона наголосила, що саме від дотримання російськими окупантами режиму тиші на Донбасі і залежатиме нове розведення військ на трьох ділянках, про яке в грудні минулого року домовились члени “нормадської четвірки”. Наразі в ході Мінських переговорів погоджена лише одна з трьох ділянок весняного розведення – біля Гнутового. Ще дві ділянки майбутнього розведення військ сторони в Мінську розглядають.

В ході мінських переговорів сторони обговорили спики для обміну, можливіст ьвідкриття нових пунктів пропуску на Донбасі та чимало інших актуальних питань, однак жодних конкретних домовленостей досягнуто не було.

Більше про хід і результати Мінських переговорів 26 лютого – у сюжеті ТСН