Ердоган категорично проти вступу Швеції і Фінляндії у НАТО і просить не переконувати його змінити позицію

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що делегаціям Швеції та Фінляндії не слід приїздити до Анкари для переконання схвалення їх заявки на членство в НАТО. Туреччина не підтримає вступ цих двох країн у НАТО.

Про це Ердоган сказав на прес-конференції 16 травня, з посиланням на агентство Reuters повідомляє “Європейська правда“.

Ердоган заявив, що Туреччина не схвалить їхні заявки на вступ до НАТО. При цьому Швецію Ердоган назвав "розсадником" терористичних організацій та додав, що в тамтешньому парламенті є терористи.

Минулого тижня у п’ятницю Ердоган відкрито виступив проти приєднання до Альянсу двох країн, які вже офіційно оголосили про намір подати заявки на вступ до НАТО.

НАТО є організацією, у якій для прийняття нових членів необхідна згода всіх держав альянсу.

Раніше міністр оборони Швеції заявив, що Швеція почне дипломатичні переговори з Туреччиною, аби спробувати подолати заперечення Анкари щодо її плану вступити в НАТО.

"Ми надішлемо групу дипломатів для обговорення та діалогу з Туреччиною, щоб ми могли побачити, як це можна вирішити і про що насправді мова", – сказав він.

Туреччина заявила, що хоче, аби обидві країни припинили підтримку на своїй території курдів, яких Анкара вважає терористами, та скасували заборони на продаж деяких видів зброї Туреччині.

Раніше генсек НАТО заявив, що зауваження Туреччини, яка обіцяла заблокувати вступ цих двох держав до Альянсу, будуть вирішені.