Епідемія грипу уже у шести регіонах України (Відео)

грип-маскаЕпідемічні пороги захворюваності уже переступили п’ять областей України і столиця. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

За даними МОЗ, найвищий цей показник у Київській області.

Тернопільська втратила лідерство серед областей України з найнижчим рівнем захворюваності на ГРВІ і грип – тепер найменше хворих на Закарпатті.

“У 5 областях України та місті Києві інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги. Епідемічний поріг захворюваності, властивий для цього періоду, перевищено у Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Луганській та Чернівецькій областях, а також у столиці”, – йдеться в повідомленні МОЗ.

Читайте також: Як не зашкодити власним дітям, лікуючи їх від ГРВІ — поради МОЗ

Там додають, що з 28 листопада до 6 грудня темп приросту захворюваності серед дорослих і дітей до 17 років зріс на 10,6 % та 19,5 % відповідно, а питома вага госпіталізованих серед осіб, які звернулися за медичною допомогою, перевищує минулі показники на 15,1 %.

Також у МОЗ підтвердили другу в Україні смерть від ускладнень грипу: “На 48 тижні 2016 року зареєстрований та підтверджений методом полімеразної ланцюгової реакції (далі – ПЛР) летальний випадок від грипу в Сумській області. Постраждалий чоловік 52 років належав до групи ризику – хворів на діабет”.

Назвали у відомстві і вірус грипу, який зараз провокує епідемію в Україні: “У цьому епідсезоні серед позитивних знахідок домінує штам вірусу грипу типу А(H3) сезонний, що визначений у 81,3 % випадків. Протягом звітного тижня у 9 областях при лабораторних дослідженнях зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип визначено РНК вірусів грипу типу А”.

Відео – События