Пенальті з добиванням: як суддя півфіналу визначив другого фіналіста Євро-2020 (Відео)

Кейн після свого незабитого пенальті добиває ворота Данії і виводить Англію у фінал ЧЄ. Фото – Getty Images

Другим фіналістом Євро-2020 стала Англія. У фіналі Чемпіонату Європи з футболу збірна Англії 11 липня гратиме вперше у своїй історії. Її суперник – збірна Італії.

Півфінальний матч із Данією 7 липня англійці грали вдома на стадіоні “Вемблі”. Тим сенсаційнішим стало перше взяття воріт: збірна Англії на очах своїх вболівальників на 30-ій хвилині матчу пропустила свій перший гол на Євро-2020. Вже за 9 хвилин стало 1:1. Рівним його зробив автогол данців, захисник якого рятував ворота своєї збірної від безсумнівного гола англійців.

1:1 було і до завершення другого тайму, і на початку овертайму. Збірна Англії хоч тиснула на данських футболістів, та забити не могла. Вирішальний момент стався у першому овертаймі на 102-ій хвилині матчу. У штрафному майданчику Данії при черговій атаці впав крайній півзахисник Англії Рахім Стерлінг. Арбітр вказав на 11-метрову позначку, хоч скидалось більше на те, що не так Стерлінга збивав захисник Данії, як Стерлінг сам шукав приводу упасти у штрафному майданчику суперника.

Пенальті бив капітан збірної Англії. 11-метровий удар воротар данців відбив, але Гаррі Кейн після свого невдалого пенальті пішов на добивання. Рахунок став 2:1 на користь збірної Англії і таким він і залишився до кінця овертаймів.

Фактично долю матчу і другого фіналіста Євро-2020 визначило рішення судді.

Тепер 11 липня на "Вемблі" перед своїми вболівальниками збірній Англії у грі зі збірною Італії доведеться доводити, що у фіналі Євро-2020 вона вийшла заслужено, бо чимало європейських експертів і тренер Данії вважають призначення вирішального пенальті дуже сумнівним рішенням суді. Збірна Англії, звісно, вважає свій перший в своїй історії вихід у фінал Чемпіонату Європи заслуженим.

Більше про півфінальний матч збірних Англії і Данії в його огляді та в аналізі експертів - у відео телеканалу "Футбол 1,2,3".