“Єлюди-maidaners”: книга про звичайних героїв Майдану – у Тернополі

КнижкаНа презентацію книжки Крістіни Бердинських «Єлюди. Теплі історії з майдану» запрошують книгарня «Є» та видавництво «Брайт Стар Паблішинг».

Гостей чекають 20 серпня. Початок зустрічі — о 18:30. Вхід – вільний.

Читайте також. Тернопілля: 365-ту річницю Зборівської битви відзначили тихо і скромно (Фото)

– Ця книжка – блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану, – кажуть організатори. – Журналістка Крістіна Бердинських, поспілкувавшись 1 грудня на Банковій із двома медичними волонтерами, написала першу історію про них на своїй приватній сторінці у соцмережі. Коли на Банковій пішов газ, саме ці хлопці побігли надавати швидку допомогу.

Автор щодня зустрічала на Майдані таких прекрасних людей, як ці медики. Скромних і водночас упертих і відчайдушних, із різним рівнем доходів та освіти. Хтось із заходу України, хтось зі сходу. Чомусь мас-медіа звертали менше уваги на звичайних людей, а саме вони були енергією та духом цих подій. Тож 20 грудня Крістіна створила Facebook-сторінку «Єлюди-maidaners», де почала публікувати історії про майданівців та їхні фото, зроблені камерою мобільного телефону.

Читайте також. Микола Булат читатиме Григора Тютюнника. Збір від моновистави – на потреби української армії

- Вона розмовляла із заможними бізнесменами, які постачали на Майдан дрова й шини, із будівельниками, студентами, волонтерами, координаторами гарячих ліній, із тими, хто працює на кухнях, живе у наметах, художниками, музикантами, культурними діячами, - продовжують організатори. - У січні-лютому сотні волонтерів перекладали ці розповіді на 17 мов. Люди хотіли, щоби світ дізнався, хто насправді стоїть на Майдані. У щоденнику «Єлюди» є записи про смерть і поранення, біль і сум, але також про взаємодопомогу, силу й мужність, натхнення й любов. Дуже хочеться, щоби ці історії залишилися не тільки в Інтернеті, а й у пам’яті читачів цієї книжки.

До речі, під час презентації Крістіна Бердинських розповість про свій проект «Єлюди-maidaners», згадає про звичайних людей з майдану, прочитає кілька теплих історій та відповість на запитання читачів.

Довідково. Адреса книгарні «Є»: Тернопіль, вул. Валова, 7-9.