Зеленський у Тернополі з’ясовував, звідки береться горілка, якщо заводи “Укрспирту” стоять (Відео)

Володимир Зеленський. Фото - REUTERS
Володимир Зеленський. Фото – REUTERS

Понад 50% виробництва спирту в Україні відбувається “в тіні” і “кришується” криміналом, тому монополія “Укрспирту” не виправдовує себе.

Про це заявив у Тернополі під час наради, присвяченої проблемам спиртової галузі України, Володимир Зеленський.

В ході наради під час візиту на Тернопільщину Президент України заслухав у тому числі керівників правоохоронних органів області – Зеленського цікавило, як податківці, СБУ і поліція борються з підпільним виробництвом спирту на заводах, які начебто не працюють.

За статистикою, яку навели правоохоронці області, 7 із 11-ти спиртових заводів на Тернопільщині не працюють.

Президент України, навівши оголошення з інтернету, почав з'ясовувати, як же можна тоді купити 10 літрів горілки за 370 гривень і звідки тоді взявся спирт для неї, якщо заводи "Укрспирту" начебто стоять.

"Тобто пляшка буде коштувати 15-18 грн. А де можна купити таку пляшку? Ми купуємо в магазині по 90-100 грн. Що відбувається? Тобто працюють ці підприємства? Хто їх кришує?" - запитував Президент.

Як ішлося на нараді, з 2016 року "Укрспирт" вп'ятеро скоротив свої відрахування до держбюджету, не сплативши в 2018 році жодної копійки податку на прибуток.

У червні, нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив про намір боротись із тіньовим виробництвом спирту в Україні.

23 жовтня у Верховній раді зареєстровано президентський законопроєкт №2300 про скасування держмонополії на виробництво спирту.

Як відбувалась нарада про проблеми спиртової галузі за участі Президента України у Тернополі - у повній версії відео Офісу Президента України. (Початок наради на відео - з 22 хв 30 секунд).