Зеленський з послами G7 оглянув завантаження зерном першого судна для експорту з деблокованого порту України: “Процес пішов” (Відео)

Фото – сайт Президента України

У морському торговому порту “Чорноморськ” сьогодні побували Президент України та посли країн “Групи семи” в Україні. Вони проінспектували процес завантаження українським зерном першого судна, що вийде з деблокованого порту в рамках міжнародної угоди.

Як повідомляє Офіс Президента України, перше судно, яке з початку війни завантажується зерном у цьому морському порту, – це корабель під прапором Туреччини.

“Процес пішов”, – заявив у порту “Чорноморськ” Володимир Зеленський.

Президент України наголосив, що безпеку пересування цього судна Чорним морем до порту призначення мають гарантувати ООН і Туреччина. 

"Наша сторона повністю готова. Всі сигнали ми передали партнерам – ООН і Туреччині, і наші військові гарантують безпекову ситуацію. Міністр інфраструктури перебуває на прямому зв'язку з турецькою стороною та ООН, чекаємо від них сигналу, що можна починати", – пояснив президент України.

Читайте також: Ракетний удар по Одеському порту, або Що не так у “зернових угодах”? 

Нагадаємо, тиждень тому у Стамбулі за участі Росії, Туреччини, ООН і України були підписані міжнародні угоди про забезпечення деблокади трьох морських портів України на Чорному морі відновлення експорту українського зерна.

Більше - у прямій мові Володимира Зеленського.