Зеленський сказав, що зараз вважав би перемогою України у війні (Відео)

Фото – сайт Президента України

У розв’язаній Росією війні перемогою для України зараз було б відведення військ РФ на позиції станом на 23 лютого. Однак Україна в жодному випадку не збирається відмовлятись від жодної зі своїх територій, які Росія окупувала з 2014 року.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив українським ЗМІ в інтерв’ю, опублікованому сайтом глави держави. Він наголосив, що в перемоги України у війні є три найважливіші для України складові: збереження суверенітету держави, життя її громадян і відновлення територіальної цілісності України.

Щоб досягти такої глобальної перемоги, на сьогодні Україні треба перемогти локально.

"Перш за все – не втратити наш суверенітет. Друге: я дуже хочу, щоб ми не втратили сотні тисяч людей. Третє: не може бути ніяких розмов про те, що ми дамо можливість Крим назвати чиєюсь територією – це тільки українська територія. Там може бути питання щодо відтермінування цього, це може бути таке компромісне рішення… І Донбас – це Україна. 

Про території, які вони (Росія – ред.) зараз тимчасово окупували, ми просто не говоримо. Навіть не обговорюється будь-який статус тих територій, які були повністю під нашим контролем до 24 лютого. Хоча ультимативні умови ми чули від самого початку. Тому війна за Донбас – той самий "Сталінград", який може бути чи буде, - він буде саме за це. Те, що Росія визнала ОРДЛО чимось, – я вважаю, що ми повинні знайти вихід із цієї ситуації. Для нас збереження статусу цих територій як українських це дуже важливо. Це одна з принципових речей, але це буде найскладніша історія... Відкат росіян до кордонів на момент 23 лютого – це буде перемога України у війні на сьогодні. Я так вважаю", - сказав Зеленський.

Щоб досягти глобальної перемоги, попри виявлені наслідки звірств армії РФ у Бучі і не тільки, Україна має зараз продовжувати переговори з Росією, вважає Володимир Зеленський.

"Просто сьогодні сказати, що давайте ні про що не будемо більше говорити, – це найлегша позиція... Найскладніше – це говорити, що вони зробили, визнати їх ворогом, знати, що це конкретно війна Росії проти України. Все це визнати. Ми вважаємо, що це геноцид, вважаємо, що вони повинні понести всі покарання, і при всій цій позиції знайти можливості для того, щоб зустрічатися. І при зустрічі знайти вихід із цієї ситуації та при цьому не втратити свою територію", – наголосив Володимир Зеленський.

Він підкреслив, що Україна готова вступити в НАТО відразу, як тільки нашу країну туди покличуть.

"Якщо завтра нам запропонують вступити в НАТО – не гратися знову з нашим життям, а серйозно – значить, будемо вступати. Але цього не буде, на жаль, і, на жаль, не сталося. Тому ми будуватимемо ті гарантії безпеки, які можуть захистити нас, захистити життя людей. Ми й так можемо себе захистити – ми вже розуміємо. Але захисти всіх людей – це складніше завдання Наразі ж зараз Україна не припиняє роботи над новим механізмом гарантій для своєї безпеки після перемоги над Росією", - сказав Зеленський.

Він пояснив, що в гарантіях безпеки для України важлива не кількість, а якість.

"Нам не потрібно мати 40 країн світу, які готові по команді, по дзвінку, за домовленістю включитися й воювати за Україну. Нам потрібні серйозні гравці, які готові на все. Нам потрібне коло держав, які готові впродовж 24 годин надати будь-яку зброю. Нам потрібні окремі країни, від яких реально залежить санкційна політика, і щоб ці санкції глибоко та заздалегідь були розроблені. Щоб у першу секунду, коли ми відчули загрозу з боку РФ, ці держави об'єдналися та впродовж трьох діб запровадили все одразу, все заблокували". - наголосив глава української держави.

Більше - у повній версії інтерв'ю Президента України українським телеканалам.