У Зеленського зреагували на переговори членів “Нормандської четвірки” про Донбас без Президента України

Прес-секретар Президента України Юлія Мендель. Фото з відкритих джерел

Без України рішення про Донбас на міжнародному рівні прийматись не можуть і не приймаються.

Так речниця президента України прокоментувала переговори президентів РФ і Франції та канцлера Німеччини, які в режимі відеоконференції 30 березня говорили, зокрема, і про ситуацію на Донбасі, повідомляє “Українська правда“.

Як пише видання, у коментарі Юлія Мендень наголосила, що Україна продовжує переговори з усіма членами “Нормандської четвірки”.

"Ми чітко дотримуємося позиції, що жодні рішення про Україну не можуть прийматися без України. Лідери інших країн можуть згадувати і висловлювати свої позиції щодо ситуації в тому чи іншому регіоні чи в тій чи іншій країні.

Так само, як лідери Франції, Німеччини та РФ обговорювали широкий порядок денний, включно з боротьбою з пандемією коронавірусу, ситуацією на Близькому Сході, відносин Євросоюзу та Росії. Серед іншого згадали і ситуацію на Донбасі. Офіс президента вважає, що було б дивно, якби війна на Донбасі випала з міжнародного порядку денного, тим більше у переговорах, де бере участь російська сторона.

Тим не менше, Україна продовжує переговори з усіма країнами нормандського формату на різних рівнях і жодні рішення без участі України щодо України не можуть і не будуть прийматися.

У Києва склалися теплі відносини як з Берліном, так і з Парижем, Євросоюз зарекомендував себе як надійного партнера для України і наполегливо підтримує санкції проти Росії за вторгнення на Донбас та за окупацію Криму, наголошує на тому, що Росія є учасником, а не посередником у війні на Донбасі. Ця позиція дуже цінна для України. Ми і надалі будемо використовувати усі можливості та майданчики для просування до миру, що є нашою беззаперечною цінністю

", - заявила речник Президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель. 

Читайте також: Макрон, Меркель і Путін обговорили Донбас без Зеленського 

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", раніше прес-служби президентів Франції та Росії, а також канцлера Німеччини повідомили про переговори в режимі відеоконференції 30 березня глав держав-членів "Нормандської четвірки" Макрона, Путіна і Меркель. Під час цих переговорів лідери говорили в тому числі про ситуацію на Донбасі.