Електронні квитки в громадському транспорті України отримали законодавче підгрунтя – ВР прийнала рішення

проїзний в тролПілотний проект щодо впровадження електронних проїзних квитків в Україні втілюють Тернопіль і Вінниця. Тернопіль тримає першість і вже запровадив з грудня 2016 року електронні квитки в тролейбусах. Аби продовжити втілення проекту у всьому громадському транспорті міста, потрібна була законодавча база.

Сьогодні Верховна рада прийняла відповідний законопроект.

Він дозволяє запроваджувати електронні квитки в громадському транспорті міст України.

Читайте також: Тернопіль запускає автоматизовану систему оплати за проїзд в тролейбусах. Як цим користуватись (Відео)

Закон №4121 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті” Верховна Рада 17 січня прийняла у другому читанні та в цілому.

Читайте також: Тернопіль — перше місто в Україні, де запровадженний електронний квиток для проїзду в громадському транспорті

У пояснювальній записці йдеться, що чинна система оплати та контролю проїзду в міському транспорті застаріла та має багато недоліків: зокрема, використання паперових квитків не дає можливості контролювати кількість пасажирів, а разом з тим – і обіг готівки.

Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду дозволить оцінити реальний обіг грошей і оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення та можливості оновлення автопарку перевізників.

Закон пропонує, зокрема, визначити терміни введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду та електронний квиток, встановити обов’язкове забезпечення пільговиків електронними квитками.

Читайте також: Міський голова назвав кінцеву дату, коли в автобусах Тернополя запровадять електронний квиток