Експертизу “плівок КГБ Білорусі” вже проводять: Геращенко розповів про методику

Фото – ФБ Антона Геращенка

Експертизу записів, на яких обговорюють способи вбивства Павла Шеремета, роблять українські фахівці. Результати цієї фоноскопічної експертизи будуть готові приблизно через місяць.

Про це заступник Міністера внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив в ефірі “Громадського радіо”.

За словами Геращенка, експертам треба буде встановити, чи голос, який на плівках дає вказівки про вбивство Шеремета, справді є голосом глави КГБ Білорусі в 2021 році Вадима Зайцева. Щоб зробити це, експерти порівняють запис із записом публічного виступу Зайцева.

“Для зразка, якщо не можна людину допитати для цього особисто, братимуть якийсь її публічний виступ і порівнюватимуть із записом. У цьому випадку доведеться йти саме таким шляхом”, – пояснив Геращенко.

Читайте також: Шеремета планувало підірвати КДБ Білорусі (Аудіо)

Антон Геращенко зазначив, що якщо експертиза підтвердить автентичність голосу Зайцева на плівках, слідство мало б його допитати. Однак, вважає Геращенко, Білорусь навряд чи надасть можливість українському слідству допитати екс-главу свого КГБ.

“У випадку з Білоруссю, маю сумніви, що вона сприятиме цьому розслідуванню. Хоча було би добре після встановлення особи, яка присутня на плівках його допитати. Але у мене є великі сумніви, що нам це дозволять зробити. Та ж історія і зі свідками. Країна може відмовити у допиті свідків і тут немає варіантів для примусу країни це зробити”, – зазначив Антон Геращенко.

Читайте також: Убивство Шеремета: Україна готова взяти свідчення в людини, яка зробила запис “плівок КГБ Білорусі” (Відео)

Заступник глави МВС України також зауважив, що оскільки Павла Шеремета вбили в Україні, то й розслідувати його вбивство будуть українські правоохоронці.

Читайте також: Стало відомо, як “плівки КГБ Білорусі” вплинуть на долю підозрюваних в убивстві Шеремета (Відео)