Експерти розповіли всю правду про щеплення (Відео)

Фото ТСН
Фото ТСН

Багато батьків в Україні звинувачують вакцинацію у хворобах своїх дітей. Так, наприклад, причиною того, що у хлопчика Дениса аутизм, його мати Людмила називає вакцину, яку йому кололи. АКДС – це щеплення від правця, дифтерії та коклюшу. “Вранці дитині зробили вакцинацію, до вечора у дитини піднялася температура – 40. Дитина фактично помирала. Вона закочувала очі, їй було дуже погано, дитина лежала – просто мертве тіло”, – розповіла жінка.
А от в іншій сім’ї хлопчик ледь не вмер від правця, бо батьки, навпаки, відмовились від щеплення. “Так і сказав завідувач реанімації: ви тут не обурюйтеся, щеплення не зробили дитині – самі винні”, – каже батько Паші Олег.
За словами медичного експерта дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Катерини Булавінової, вакцинація є найбезпечнішим і найефективнішим способом запобігання важких інфекційних захворювань. А от лікар-гомеопат Наталя Коломієць іншої думки. “У 2-5 разів страждають більше важкими невиліковними недугами щеплені діти”, – запевняє вона.
“Якщо ви готові заплатити життям своєї дитини заради того, щоб вона набула природній імунітет, то власне кажучи, можете за це платити”, – додає головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.
А ось президент Ліги захисту громадянських прав В’ячеслав Костилів розповів, що кожні кілька місяців він отримує дзвінки з приводу смертей дітей.
Нагадаємо, у 2008 році в Краматорську вмер 17-річний Антон Тищенко. Тоді в смерті хлопця звинуватили індійську вакцину від корі та краснухи. А в 2011-2012 роках у смерті 11 малюків запідозрили щеплення від гепатиту В харківського фармзаводу “Біолік”. Коли провели перевірку, з’ясувалось, що вакцину виробляли з підозрілого матеріалу, з безліччю порушень.
Ще один скандал минулого року: від данської вакцини БЦЖ у малюків починався лімфаденіт – запалення лімфовузлів, одна з форм туберкульозу. Але представники офіційної медицини всі звинувачення в смерті дітей через неякісні вакцини відкидають.
“Не все, що відбувається після введення вакцини чи іншого препарату, пов’язане з цим введенням. За останні 10 років ніхто не вмирав від вакцин”, – повідомила Катерина Булавіна. Кажуть, такими же щеплюються і у Європі. “На сьогоднішній день держава Україна використовує вакцини французького, бельгійського виробника. Європейці, я сказав, щеплюються такими ж вакцинами, як в Україні”, – додав дитячий імунолог Лапій.


За матеріалами ТСН