Експерти оприлюднили список найкращих національних продуктів України

фото: AgroDay

До нього увійшли гуцульська коров’яча бринза, гуцульська овеча бринза, мелітопольська черешня, баранина Фрумушики, Бессарабський горіх, херсонський кавун, карпатський мед і вина Закарпаття.

Та поки що статус захищеного географічного зазанчення отримали лише три найменування продуктів із цього списку: гуцульська коров’яча бринза, гуцульська овеча бринза, мелітопольська черешня.

Ще низка найменувань очікує реєстрації. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"У 2019 році було визначено 10 українських продуктів із захищеними назвами, процедуру реєстрації яких здійснить проект ЄС "Географічні зазначення в Україні", який фінансується Європейським Союзом. Проте у підсумку їхня кількість може змінитися", - заявила нацексперт з питань створення Доріг вина і смаку проекту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" Валерія Бондаренко. 

Поштовхом для розширення переліку продуктів зі статусом захищеного географічного зазначення стало створення пілотного проекту з підтримки еногастротуризму в Українській Бессарабії. 

"Зараз іде робота над розробкою специфікацій ще двох найменувань - баранина Фрумушики і Бессарабський горіх. Це продукція учасників першого еногастротуристичного продукту України "Дороги вина і смаку Української Бессарабії", - додала експерт. 

Крім того, готуються до реєстрації такі продукти: херсонський кавун, карпатський мед, вина Закарпаття.

В середньому процедура реєстрації займає від 12 місяців.