Експерт про вибухи у Калинівці: військові склади погано охороняли, а боєприпаси зберігали недбало

калинВійськові склади у Калинівці Вінницької області погано охороняли, а самі боєприпаси зберігали недбало.

За повідомленням УП, про це на засіданні парламентського комітету з питань нацбезпеки повідомив голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, головний експерт комісії щодо трагедії у Калинівці та Балаклеї Олександр Рувін.

“По організації, охоронна система і пожежна безпека, Балаклея – це “Мерседес”, Калинівка – це “Запорожець”, це якщо так порівнювати. Там немає місць охорони, забезпечення охорони, відеонагляду”, – сказав він.

“Все, що ми змогли зараз бачити, – сховище боєприпасів, які 30 років не перекладалися. Вони лежали просто на відкритому повітрі! В основному в хранилищі зараз немає нічого, це просто площадка, все лежало на землі”, – заявив Рувін.

Експерт комісії також повідомив, що існують дві головні версії причин трагедії, які найближчим часом будуть оприлюднені.

"Ми розуміємо, що вибухи сталися всередині складів, і їх було декілька у різний період… Найпотужніших вибухів було два – велике сховище з "Тюльпанами" і бункер з "Ураганами". Бункер повністю закритий і є бетонним, туди потрапити знадвору дуже складно", – додав він.