Експерт назвав німецьких політиків, які можуть стати союзниками України в новому уряді ФРН (Відео)

Журналіст-міжнародник Іван Яковина. Фото з відкритих джерел

У складі нового Уряду Німеччини за підсумками виборів до Бундестагу може бути щонайменше два політики-союзники України. Це Олаф Шольц, який може стати канцлером і продовжити політику Ангели Меркель в “нормандському форматі”, та Анналена Бербок, якій пророкують посаду міністра закордонних справ Німеччини.

Про це журналіст-міжнародник Іван Яковина сказав в ефірі телеканалу “Україна-24“.

Експерт пояснив: зараз у Німеччині тривають переговори про створення коаліції в Бундестазі, яка формуватиме уряд.

"Для України ідеальний варіант такий: Соціал-демократична партія на чолі коаліції та її молодші партнери - ліберали й зелені. У цьому випадку главою уряду стане нейтральний Олаф Шольц, який обіцяє нічого не змінювати в політиці й далі слідувати курсом Ангели Меркель. Але найважливіше в цій ситуації те, що главою МЗС стане Анналена Бербок - єдиний помітний в Німеччині політик першого ряду, який особисто терпіти не може Володимира Путіна і виступає за якнайшвидше закриття "Північного потоку-2". Решта німецьких політиків на її тлі ставляться до Путіна нейтрально, навіть позитивно. Якщо вона стане міністром закордонних справ, то Росії буде дуже складно проводити свою політику", - сказав Іван Яковина.

Експерт відзначив, що такий варіант парламентської коаліції і нового уряду в Німеччині вкрай не подобається Кремлю.

"Кремль цієї ситуації боїться, тому весь останній рік заважав виборчій кампанії як самої Анналена Бербок, так і партії зелених. Для боротьби з ними застосовувались цілі армії російських хакерів, ботів і тролів у соцмережах… Зараз цій машині пропаганди дали завдання поливати зелених брудом цілодобово, щоб не допустити потрапляння зелених до уряду. Таким чином Путін вирішив "взяти участь" у формуванні німецького уряду", - пояснив Іван Яковина.

Більше – у прямій мові експерта-міжнародника Івана Яковини у відео телеканалу "Україна 24".