Експерт назвав “ключовий формат” для відновлення миру на Донбасі

ф1Ключовим форматом відновлення миру на Донбасі може стати миротворча місія ООН, тоді як тимчасові режими тиші – це шлях до дестабілізації ситуації, на якому бойовики і Кремль можуть навіть підвищити ставки у війні. Таку думку висловив “Апострофу” керівник військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Він зазначив, що для повернення Донбасу і відновлення там миру потрібне політичне рішення, бо без нього неможливий не то що дипломатичний, а навіть військовий шлях звільнення Донбасу.

“Військовий сценарій нашими силами за допомогою тієї ж американської зброї? Справа в тому, що без перекриття кордону це неможливо. Тобто поки наш військовий потенціал не дорівнює потенціалу не тільки Росії, а навіть того угруповання, яка зосереджене на кордоні. Якщо кордон відкритий, то немає гарантій, що там не опиняться регулярні сили російської армії”, – зазначив Сунгуровський.

Читайте також: Продовження вторгнення: військовий експерт проаналізував ділянки фронту на Донбасі, де окупанти можуть піти в наступ

Експерт зауважив, що Росія на жодні поступки в питанні Донбасу і миротворчої місії не йде, а “всі ескалації уповільненого конфлікту є грою на підвищення ставок”, бо в Кремлі продовжують свою звичну гру – “Вони хочуть показати себе сильними гравцями в разі переведення вирішення цього конфлікту в площину переговорів”.

"Чи посилять наші західні партнери тиск на Кремль? По ідеї, повинні були б. Просто вони вже заявили про свої позиції - про те, що вони є прихильниками реалізації Мінських угод. І їм якось не з руки від цього відмовлятися. Тому така ситуація й триває, хоча давно вже час був поставити питання про те, що Мінські домовленості провалені, оскільки не виконується перший пункт, порушником цих угод є Росія з її маріонетками, а далі цей конфлікт вирішується в рамках миротворчого мандата. І не треба шукати ніяких інших форматів. На мій погляд, це ключовий формат для відновлення миру. Тут потрібна якась компромісна і консолідована позиція", - сказав керівник військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Читайте також: Закінчення АТО і деокупація Донбасу: новий командувач Об’єднаних сил повідомив, коли почнеться операція (Відео)