Експерт назвав ідеальний для України склад уряду Німеччини: “Росія цього боїться” (Відео)

Іван Яковина. Фото з відкритих джерел

З точки зору України ідеальним за підсумками виборів до Бундестагу став би уряд Німеччини на чолі з Прем’єр-міністром від Соціал-демократичної партії Олафом Шольцом.

Про це журналіст-міжнародник Іван Яковина сказав в ефірі телеканалу “Україна-24“.

Експерт пояснив: зараз у Німеччині триває створення коаліції, яка має сформувати новий уряд. Великі шанси очолити парламентську коаліцію мають соціал-демократи, представники якої на виборах у Бундестаг набрали найбільше голосів виборців.

"Для України ідеальний варіант такий: Соціал-демократична партія на чолі коаліції та її молодші партнери - ліберали й зелені. У цьому випадку главою уряду стане нейтральний Олаф Шольц, який обіцяє взагалі нічого не змінювати в політиці й далі слідувати курсом Ангели Меркель. Але найважливіше в цій ситуації те, що главою МЗС стане Анналена Бербок - єдиний помітний в Німеччині політик першого ряду, який особисто терпіти не може Володимира Путіна і виступає за якнайшвидше закриття "Північного потоку-2". Решта німецьких політиків на її тлі ставляться до Путіна нейтрально, навіть позитивно. Якщо вона стане міністром закордонних справ, то Росії буде дуже складно проводити свою політику в Німеччині та взагалі в ЄС", - сказав Іван Яковина.

Експерт відзначив, що така можлива парламентська коаліція в Німеччині вкрай не подобається Кремлю.

"Кремль про це знає прекрасно, він цієї ситуації боїться, тому весь останній рік заважав виборчій кампанії як самої Анналена Бербок, так і партії зелених. Для боротьби з ними застосовувались цілі армії російських хакерів, ботів і тролів у соцмережах… Зараз цій машині пропаганди дали завдання поливати зелених брудом цілодобово, щоб не допустити потрапляння зелених до уряду. Таким чином Путін вирішив "взяти участь" у формуванні німецького уряду", - пояснив Іван Яковина.

Читайте також: Стало відомо, чого чекати Україні від результатів виборів Бундестагу після завершення епохи Меркель (Відео)

Більше – у прямій мові експерта- міжнародника Івана Яковини у відео телеканалу "Україна 24".