Експерт: Дебальцівський плацдарм – «більмо на новороському оці»

звантаженняВідомий військовий експерт Костянтин Машовець на своїй сторінці у Фейсбук описав ситуацію, яка склалася в зоні АТО на сході України за останній час.

Зокрема, на Дебальцівському плацдармі українські військовослужбовці продовжують утримувати свої позиції, незважаючи на всі спроби бойовиків атакувати їх.

«З минулий тиждень багатостраждальне Дебальцівське більмо на новороському оці продовжувало утримуватися українськими військами», – сказав Машовець.

За його словами, на даній ділянці українські війська продовжували утримувати рубіж південніше Гольмівського – Лозове (вкл.) – Вуглегірськ – Савелівка – східна частина Ольховатки – Кам’янка – Нікішине (викл.) – західніше Фащеївки – Чорнухине (вкл.).

«Фактично, їх головним завданням тут було утримання самого плацдарму. Головним змістом діяльності українських підрозділів на плацдармі стало вдосконалення оборони та підвищення рівня боєздатності зосереджених тут тактичних груп і підрозділів», – уточнив експерт.

При цьому, за його словами, противник на даному напрямку час від часу робив спроби наносити по позиціях українських військ вогневі удари з різноманітного озброєння, включаючи артилерійські системи і міномети.

У зв’язку з подіями на Дебальцівському плацдармі Машовець зазначив, що головною умовою його утримання є міцність позицій українських військ на його флангах і «горловині».

«Ось чому бойова активність в районі Вуглегірська, Первомайсько-Попаснянського вузла, а також в районі Світлодарського водосховища мають для цього першорядне значення», – підкреслив він.

На думку експерта, спроби витіснити українські війська з плацдарму, які регулярно вживають бойовики носять «комплексний» характер.

«Немає жодного сумніву, що питання цього «більма» знаходиться в пріоритеті як для українського командування, так і для «просунутих»приматів та їх керівників з сонячного Ватостану… Пояснюється це досить просто – оперативне значення плацдарму важко переоцінити. Повторю те, що писав влітку, якщо звідси вдарити на Красний Луч, за сприятливих розкладів, то з Донецькою філією новороського дурдому можна буде відразу ж попрощатися», – підсумував він.

При цьому, на його думку, в майбутньому можна прогнозувати ескалацію бойового напруги на даній ділянці.

Раніше повідомлялося, що в Приазовському напрямку за останній час істотно зросла кількість живої сили російсько-терористичних військ, очікується прибуття техніки.