Ексміністру оборони Єжелю оголосили підозру в державній зраді за “Харківські угоди”

Михайло Єжель. Фото з відкритих джерел

За погодження “Харківських угод” на користь Росії українські правоохоронці повідомили про підозру в державній зраді ексміністру оборони України Михайлу Єжелю.

Про це повідомляє ДБР.

“Працівники ДБР повідомили про підозру в державній зраді колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю, який, погодивши підписання Харківських угод, сприяв Російській Федерації в окупації АР Крим… Колишній міністр підозрюється у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України). Кримінальне провадження здійснюється за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора”, – повідомили в Держбюро розслідувань.

У відомстві підкреслили: адмірал, який свого часу був головнокомандувачем Військово-морських сил України й розумів всі ризики продовження перебування російського флоту на території України, погодив весь пакет документів, необхідних для імплементації так званих Харківських угод.

"Проєкти цих документів Міністр оборони України погодив навіть не відвідавши засідання Кабінету Міністрів України 21 квітня 2010 року, на якому вони обговорювались, а також без проведення обов’язкової правової експертизи щодо відповідності проєкту Угоди Конституції та законам України.

Через це були створені умови для продовження перебування чорноморського флоту РФ на території України на 25 років, що сприяло нарощуванню військової техніки та особового складу збройних сил російської федерації, модернізації та заміні корабельного складу, літальних апаратів, основних озброєнь чорноморського флоту російської федерації, які перебували на території України та надалі були використані під час анексії АР Крим та міста Севастополя у 2014 році, замість їх зменшення та виведення з території України, відповідно до умов базових Угод", - наголосили у ДБР.

Підозру Єжелю оголошено заочно. Він перебуває в розшуку.